Jõhvi Mihkli kirikus toimub ebatraditsiooniline jõulukontsert

Jõhvi Mihkli kirikus toimub ebatraditsiooniline jõulukontsert
KultuurPühapäeval, 16. detsembril kell 19 toimub Jõhvi Mihkli kirikus meie jaoks ebatraditsiooniline jõulukontsert “Valge gospel”. Tegemist on teist korda aset leidva kontserdisarjaga ning kõik neli eelmisel aastal korraldatud kontserti läksid täismajale ja kanti üle ka televisioonis.

Gospelmuusika on sündinud USA mustanahaliste elanike särtsaka ja rõõmsameelse vaimuliku muusikana, mis on väga erinev traditsioonilisest kirikumuusikast, kandes aga edasi sama jumala vägevuse sõnumit. Kuna eelmisel aastal oli publikumenu väga suur, korraldatakse sel aastal üle Eesti kokku seitse kontserti. Viimasel kontserdil Tallinna linnahallis astub erikülalisena üles ka kultuuriminister Laine Jänes. “Sellel aastal toome tuntud gospellugude kõrvale ka maailmakuulsaid hitte, mis esitatud gospeli võtmes,” ütles kontserdi idee autor Maiken ning lisas, et uute lugude kõrval on kontserdikavas ka eelmise aasta suuremad publikulemmikud.

Kontserdil astuvad solistidena 40-liikmelise gospelkoori ja live-bändi kõrval üles Eesti tuntud lauljad Nele-Liis Vaiksoo, Maiken, Susan Lilleväli, Kaire Vilgats, Janika Sillamaa, Mariann Saar, Tanja Mihhailova, Lauri Pihlap, Rolf Roosalu, Lauri Liiv, Bert Pringi, Mikk Saar, Jakko Maltis, Kaido Põldma ja Raimondo Laikre. Kontserti juhatab Anneli Pilpak.

Kontserdipiletid maksavad kõikides kirikutes 150 krooni ning juba praegu võib neid osta Piletilevi esindustest ja Internetist aadressil www.piletilevi.ee.

PR
Neljapäev, 29.11.2007