Jõhvi peremessi edu üllatas ka korraldajaid

Jõhvi peremessi edu üllatas ka korraldajaid

Põhjarannik

VariaLaupäeval toimus Jõhvis esimene peremess. Kokku oli külastajaid ja neid inimesi, kes messi kordaminekuks oma panuse andsid, ligi seitsesada. Ning messilt mitte lihtsalt ei astutud läbi, vaid seal veedeti terve perega tunde.

“Pileti ostnud külastajaid oli 375, kuid nagu meie kandis ikka, leidus neidki, kes 10- ja 15kroonist piletit kalliks pidasid ning messile läbi kohviku “imbusid”. Eks see ole meie kandi häda,” leidis üks messi korraldajatest Erika Prave. Kokku oli messil 42 eksponenti. Viimasel hetkel jäi kolm tulemata, kuna Tartu poolt tulles oli maantee tugevalt täis tuisanud. Küllap kulus kogu teehooldajate jõud Otepää suusatamise maailmakarikaetapi teenindamisele.

“Korraldame seda messi esimest korda ja on väga meeldiv, et kõik, kelle poole me pöördusime, olgu siis kultuuriprogrammis esinejad, eksponendid või töötubades-vestlusringides osalejad, tulid ideega kohe kaasa,” rääkis Prave. Järelikult on ühiskond selleks valmis ja huvi sellise ürituse vastu olemas.

Nii mõneski inimeses tekitas võõristust see, et messil olid esindatud peaaegu kõik suuremad poliitilised parteid. “Meil isekeskis oli päris palju poleemikat selle üle, kas lubada erakondi peremessile või mitte. Samas lõppkokkuvõttes nemad ju kujundavadki meie, lihtsate pereinimeste elu – seda, kui suured on lastetoetused, mis suunas areneb haridus jne. Seepärast sai lõpuks võitu seisukoht, et las nad siis tulevad, siis saab lihtne messikülastaja neilt aru pärida ning välja öelda ka oma seisukoha poliitikas toimuva kohta,” ütles Erika Prave.

Vaevalt et õhupallide jagamisega lastele saab nende vanemate eelistusi riigikogu valimise päeval mõjutada. Seda enam, et mõne lapse õhupallikimbus oli sõbralikult kõrvuti oma vaadetelt üksteisest diametraalselt erinevate parteide sümboolika.

PEETER LILLEVÄLI
Teisipäev, 30.1.2007