Jõhvi politsei lahtiste uste päev

 Lahtiste uste päev politseis meelitas noored kohale
PolitseiEilsel Jõhvi politseiosakonnas toimunud lahtiste uste päeval käis ligi 30 vanemate klasside õpilast tutvumas politseinike töö, tehnika ja relvadega. Ida politseiprefektuuri personali- ja Põhjarannikpolitseikontrollitalituse vanemspetsialisti Signe Jõeääre sõnul oli eesmärk äratada noortes huvi politseitöö vastu, et mõni neist sooviks edaspidi oma elu korrakaitsesüsteemiga siduda, sest politseinike ametikohtade alakomplekteeritus on pikka aega olnud probleemiks nii Ida-Virumaal kui ka terves Eestis.

Ürituse naelaks olnud relvadega tutvumist ootasid nii noormehed kui neiud.

Parem üks kord näha

Lahtiste uste päeva üritused toimusid eile nii Jõhvis kui Rakveres. Reedel ootavad noori Narva politseinikud.

Politseijaoskonda tulnud noormehed ja neiud märkisid nagu ühest suust, et suurimat huvi äratas kahtlemata võimalus relvadega tutvuda ja politseimasinaid lähemalt uurida.

Madis Sootalu Kohtla-Nõmmelt ütles, et tal pole seni olnud võimalust politseiga tutvust teha, kuid ürituste kava noormehele meeldis ja ta otsustas kohapeal tutvuda tööga, millest võib tulevikus tema amet saada.

Elavat huvi tekitas võimalus mitmesuguseid politseiauto süsteeme proovida ning uudistada kaht politseirollerit ja äsja saadud mootorratast.

Ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilane Alina Gololobova tunnistas, et soovis kõige rohkem ehtsaid politseirelvi näha ja võimaluse korral neid ka puutuda.

Vanemate klasside õpilased reageerisid tormiliselt teenistuskoerte ilmumisele, kes peale narkootikumide otsimise võivad ka patrullis töötada ja laipu otsida.

Tutvumine ajutise kinnipidamise kambriga pakkus ruumi süngusest hoolimata tõenäolistele politseinikele samuti suurt huvi. Ürituse naelaks oli aga tutvumine relvadega ja võimalus laskerelvi katsuda. Lahtiste uste päevale tulnutel oli võimalus endale ka 14 ja 17 kilo kaaluv kuulikindel vest selga panna.

TATJANA LEPPIK
Kolmapäev, 27.9.2006