Jõhvi tänavaid hakkab jälgima 15 salasilma

Jõhvi tänavaid hakkab jälgima 15 salasilma
VariaJõhvi vallavalitsus tahab linnatänavad varustada 15 videokaameraga, mis hakkavad jälgima käidavamaid tänavaid ning olulisemaid liiklussõlmpunkte.

Jõhvi tänavatele kavandatavate salasilmade eesmärk on nii ära hoida kui jäädvustada tänavakuritegusid, aga fikseerida ka liiklusrikkumisi.

“Eesmärk on ikkagi turvalisuse suurendamine,” ütles vallavanem Tauno Võhmar videovalvesüsteemi vajalikkust põhjendades. Tema sõnul on eelkõige linnas tegutsevatelt ettevõtjatelt tunda olnud survet videoseirevõrgu rajamiseks. Selleks tellis vallavalitsus turvafirmalt G4S uuringu, milles leiti, et optimaalne oleks paigaldada üle linna 15 kaamerat koos autonumbrite tuvastamise süsteemiga. Kogu videoseire juhtimispult asuks politseis, kes kaamerapilti ka jälgima hakkaks.

Eile otsustas vallavalitsus kuulutada välja hanke Jõhvi linna videovalve projekteerimiseks. “Eks projekteerimine läheb maksma mõnisada tuhat krooni ning sellega saame hakkama, kuid süsteemi väljaehitamine ulatub ilmselt miljonitesse,” sõnas vallavanem. Võhmar ei pea aga õigeks, et kogu seiresüsteem rajataks Jõhvi maksumaksja rahaga. “Eesmärgiks on sel aastal projekt ära teha ja siis hakata edasi liikuma ning otsima kaasfinantseerijaid,” lausus ta. Ja kuigi Euroopa Liidu fondirahale praeguse seisuga selle projekti puhul loota ei saa, pole tema sõnul välistatud, et aasta-paari pärast olukord muutub. Samuti usub ta, et projektile õnnestub rahalist toetust leida kohalikelt eraettevõtjatelt.