Kaks Virumaad annavad välja uue koguteose

Kaks Virumaad annavad välja uue koguteose (2)
08.12.2007 00:01

Ida-Viru maavanem Riho Breivel ja Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm allkirjastasid neljapäeva õhtul koostöökokkuleppe Virumaa koguteose ühiseks väljaandmiseks.

Koguteose väljaandmiseks moodustatakse töörühm, kes koostab koguteose kontseptsiooni ja leiab potentsiaalsed koostajad tuleva aasta sügiseks. Töörühm peaks esimest korda kokku tulema jaanuaris.

Maavalitsuste soov on välja anda Virumaad tutvustav mitmeosaline tõsiselt võetav teatmeteos, selle koostamisel on lubanud oma abikäe ulatada Eesti Entsüklopeediakirjastuse juht Hardo Aasmäe .

“Kuigi meil on Internet, kust saab otsisõna abil vajaliku teabe kohe kätte, on koduloolised raamatud ühe või teise kandi kohta, kuid puudub siiski see üks raamat, kust saab ülevaate, mis koht Virumaa ja kes need virulased on,” ütles maavanem Urmas Tamm.

Koguteose tegemiseks võib kuluda kuni 2 miljonit krooni, osa rahast loodetakse saada sponsoritelt.

Eelmine Virumaa koguteos anti Ida-Viru ja Lääne-Viru maavalitsuste ühistööna välja 1996. aastal. Selle toimetaja oli kirjanik Kalju Saaber. Praeguseks on see raamat vananenud, ka peaks uus tulema oluliselt põhjalikum. (VT)