Kalapidu Peipsi ääres………..

Ministeeriumid toetasid kalapidu raha ja osavõtuga

Mirjam Roosioja

http://www.sloleht.ee/fotod/2006/08/12/x-minist.jpg” rel=lightbox>  Presidendipaari ja riigiametnikke turvas isegi ratsapolitsei…
 
 
 Peipsi järve serval Mustvees ja Kasepääl trallitati eile II Kalevipoja kala- ja veefestivalil. Kohal olid tähtsad külalised ning põllumajandusministeerium ja siseministeerium otsustasid kahe peale kokku toetada provintsiüritust 82 000 krooniga.

Eile pärastlõunal avas peo president Arnold Rüütel. Ta istutas koos abikaasaga ka männiistikuid ning osales seminaril «Peipsi kalandus täna ja tulevikus». Presidendipaari kõrval oli kohal riigikogu liikmeid, ministreid ja välisriikide saadikuid.

Pidu sai vägev – veel südaööl võis imetleda Peipsi järvel ilutulestikku.

Põllumajandusministeerium toetas Kalevipoja kala- ja veefestivali teist aastat järjest, räägib ministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja asendaja Mai Vöörmann. Tänavu kulutati toetuseks 50 000 krooni.

«See on üks väheseid kalandusfestivale Eestis,» kinnitab Vöörmann ja lisab, et kuna praegu koostatakse ministeeriumis kalandusstrateegiaid, olid festivalil osalemine ja ürituse toetamine väga olulised.Siseministeerium toetas festivali 32 000 krooniga maavalitsustele riigieelarvest eraldatud arendusrahadest, räägib siseministeeriumi pressinõunik. Jõgeva maavalitsus tõi ürituse kavandi ning ministeerium otsustas, et festival vastab arendustegevuse kriteeriumidele. Regionaalminister Jaan Õunapuu rõhutab, et Peipsi-äärne piirkond on problemaatiline. «Riigi poolt on vajalik selliste piirkondade tähtsustamine ja toetamine,» ütleb Õunapuu, kelle sõnul on festival maakonna suursündmus ning juhib tähelepanu ka Jõgeva maakonnale.

Siseministeeriumilt on tänavu toetust saanud näiteks Hiiumaa lastefestival, Lääne maakonna pressipäev, Lääne-Virumaa foorum «Noorte käitumine ja tervis» ning Pärnumaa ettevõtluspä