Kammerkoor “Solare” laulab Väike-Maarja kiriku toetuseks Rakveres Kolmainu kirikus

Rakvere kammerkoori Solare kontsert “Otsimas iseend” 1. oktoobril kell 19 Rakvere Kolmainu kirikus toetab Väike-Maarja kiriku taastamist tormikahjustustest.

Kontsert saab teoks kammerkoori ja Rakvere Kolmainu koguduse koostöös. Sissepääsuks pileteid ei müüda, ent iga külastaja saab jätta korjanduskarpi oma annetuse.

Solare kontserdi kava on þanriliselt mitmekesine, hõlmates laule “omadelt ja laiast ilmast” – nii välismaa kui ka eesti heliloomingut, sealhulgas koori enda ridadest. Kontserdi nimi tuleneb Kristo Matsoni laulu “Otsida iseend” pealkirjast ning väljendab ühest küljest kõigi kohalolijate võimalust süüvida endasse, teisalt aga ühtlasi koori enda otsivat vaimu.

Olulisel kohal on tänavuste juubilaride Veljo Tormise ja Arvo Pärdi looming. Neist mahukaim on Tormise 9-osaline tsükkel „Ingerimaa õhtud“, millest kammerkoor esitab kuus osa. Lisaks võib kuulda Ludovico da Viadana, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Mart Saare, Cyrillus Kreegi, Rein Rannapi ning koori endise laulja Kristo Matsoni ja praeguse laulja Jaanus Nurmoja loomingut. Koori juhatavad Elo Üleoja ja Keio Soomelt.

Kammerkoori Solare kontserdiga toetatav Väike-Maarja kirik sai kannatada 8. augusti äikesetormis, mis lõhkus kiriku torni ning paiskas tornikiivri leinamaja katusele. Avalikkus reageeris juhtunule arvukate abiaktsioonidega. 20. septembri seisuga oli Väike-Maarja kiriku heaks laekunud annetusi kokku 240 857,52 krooni, teatas kogudus valla veebilehe vahendusel.

KAVAS:
Cyrillus Kreek – Mu süda ärka üles
Ludovico da Viadana – Exsultate justi
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Psalm 100 (Jauchzet dem Herrn)
Arvo Pärt – Bogoroditse Djevo
Kristo Matson – Ave Maria
Mart Saar – Seitse sammeldanud sängi
Veljo Tormis – Ingerimaa õhtud I-VI
Jaanus Nurmoja – Looda ja armasta
Rein Rannap – Kel on laulud laulda
Jaanus Nurmoja – Aastaring
Kristo Matson – Otsida iseend

www.solare.ee