Kanada suursaadik istutas Kadrioru parki vahtrapuu

Kanada suursaadik istutas Kadrioru parki vahtrapuu Eesti uudised 08 Sep 2006  Tiiu Pikkur

Kanada oli esimeste riikide hulgas, kes 15 aastat tagasi taastunnustas Eesti iseseisvust. Selle sündmuse tähistamiseks istutas Kanada suursaadik pr Claire A. Poulin Kadrioru pargi tiigi äärde pidulikult hõbedase vahtra. Puu istutamistseremoonial osales ka välisminister Urmas Paet.

14154_16.jpg

Kadrioru pargi tiigi ääres, 28. augustil k.a. Kanada suursaadik pr Claire A.
Poulin ja välisminister Urmas Paet on just istutanud vahtrapuu, sümboliseerimaks kahe riigi diplomaatiliste suhete 15. aastapäeva.
Foto: T.P.

Kanada tunnustas Eesti Vabariiki 1922. aastal ja taastunnustas 26. augustil 1991, mil Kanada välissuhete riigisekretär Barbara McDougall kuulutas välja diplomaatiliste suhete loomise Eesti, Läti ja Leeduga. Kanada valitsus oli 52 aastat Balti riike tugevalt toetanud võitluses taasiseseisvuse eest ning ei tunnistanud kunagi Nõukogude Liidu anneksiooni.

 
13-18. augustil 2006 Torontos toimunud XVI rahvusvahelisel AIDSi konverentsil osales mitmeid inimesi ka Eestist. Konverentsi pealkirjaga „Time to deliver“ viidati sellele, et 25-aastase töö järel on aeg tehtut hinnata ja veelgi jõudsamalt edasi liikuda. Suurimad takistused selles töös on ressursside puudus ning HIV ja AIDSiga seotud väärarusaamad ja müüdid.