Kanter, Gerd – kettaheite maailmameister ja olümiavõitja

Gerd Kanter heidab kettaheite finaalis eelviimasena 

 Tarmo Paju, Peking
18.08.2008 10:10
Gerd Kanter. (Jarek Jõepera)

Gerd Kanter asub hommeõhtuses Pekingi olümpiamängude kettaheite lõppvõistlusel tulle heitejärjekorras 11. mehena.

Kanteri suur konkurent, kahekordne olümpiavõitja Virgilijus Alekna on heitejärjekorras neljas, Ateena olümpiamängude pronksimees Aleksander Tammert kohe tema järel viies. Kohe pärast neid kuuendana heidab nelja aasta eest Ateenas võitnud, kuid samal õhtul dopingurikkumise eest diskvalifitseeritud ungarlane Robert Fazekas.

Eesti aja järgi kell 16.00 algava võistluse stardinimekiri: 1. Frantz Kruger (Soome), 2. Bogdan Piðtðalnikov (Venemaa), 3. Rashid Shafi Al-Dosari (Katar), 4. Virgilijus Alekna (Leedu), 5. Aleksander Tammert, 6. Robert Fazekas (Ungari), 7. Piotr Malachowski (Poola), 8. Mario Pestano (Hispaania), 9. Yennifer Frank Casanas (Hispaania), 10. Robert Harting (Saksamaa), 11. Gerd Kanter, 12. Rutger Smith (Holland).

xxx

Kanteril on jäänud vaid üks unistus

19.08.2008 19:24
Peep Pahv, Peking 

Kanteri suurepärane võistlus läheb ajalukku. 

Kanteri suurepärane võistlus läheb ajalukku. Foto: Raigo Pajula  

Pekingi olümpial kettaheite kuldmedali võitnud Gerd Kanter tunnistas, et kui see peaks jääma ta viimaseks tiitlivõistluste medaliks, poleks tal midagi kahetseda.

«Üks suur unistus on mul veel jäänud – soovin maailmarekordist ka jagu saada,» märkis Kanter.

Aega peaks tal selle eesmärgi täitmiseks jaguma. «Ma ei kavatse veel lähiaastatel lõpetada, tahan veel vähemalt neli aastat täie jõuga rassida,» kinnita ta. Tema treener Vesteinn Hafsteinsson lisas, et 28-aastane Kanter on kettaheitja jaoks parimas vanuses.

Kanter rääkis, et enne olümpiafinaali viimast vooru oli leedulane Virgilijus Alekna ainus mees, keda ta kartis. «Enne viimast heidet polnud midagi kindlat. Ta oli korduvalt, ka tänavu, tõestanud, et võib end viimase katsega kõigist mööda heita,» märkis Kanter. «Piotr Malachowski oli endast juba maksimumi andnud. Minu edestamiseks pidanuks ta heitma rekordi, ent olümpial tavaliselt selliseid asju ei juhtu.»

Kanter möönis, et saatus oli seekord tema poolt. «Autasustamised ja jooksud venitasid meie võistluse väga pikaks. Alekna pidi oma viimast heidet väga kaua ootama, sisuliselt see rööviti temalt. Minuga juhtus sama viiendas voorus.»

Kanter on esimene Eesti kergejõustiklane kelle auhinnakapis on kuldmedalid MMilt ja OMilt, lisaks on ta neli aastat järjest võitnud tiitlivõistluste medali.

«Meie tiim on teinud tulemuse saavutamiseks väga tõsist tööd ning loodetavasti tekitavad minu võidud ka nooremates meestes stiimulit areneda,» lootis Kanter.