Karksi-Nuia gümnaasium võtab uue nime

Karksi-Nuia gümnaasiumi direktor Kalle Vister ütles, et tema kool soovib pärast nimevahetust muutuda tunduvalt omanäolisemaks.
Foto: Elmo Riig

Karksi-Nuia gümnaasium taotleb uut nime (141)
19.10.2007 00:01Liisi Seil, reporter

Sakala


Nädal tagasi tähistas Karksi-Nuia gümnaasium 50. aastapäeva. See jäi ilmselt kooli viimaseks juubeliks praeguse nime all.

Direktor Kalle Vister, olete käesolevat aastat nimetanud oma koolile murdepunktiks. Miks nii?

Karksi-Nuias on keskharidust antud juba 50 aastat, seepärast on just praegu sobiv aeg rääkida koolile uue nime võtmisest.

Meie kandist on pärit tuntud kirjamees August Kitzberg, kelle loomingut õpetatakse koolis kirjanduse tundides. Meie maakonnas on Ugala teater, kus Kitzbergi loomingut mängitakse. Samas ei kanna selle mehe nime ükski meie haridustempel.

Tean, et juba mõni aeg tagasi tahtis Karksi-Nuia kooli kunagine direktor Endel Lepik õppeasutusele Kitzbergi nime võtta. See mõte jäi aga teostamata, sest ilmselt osutus nimevahetuse protseduur ülearu keerukaks.

See idee on jälle üles kerkinud ning õpilastelt, lapsevanematelt, pedagoogidelt ja üldsuselt head tagasisidet pälvinud. Nii ongi nimevahetus reaalseks saamas.

Millises järgus koolile uue nime võtmine praegu on?

Karksi vallavolikogu võttis nime vahetamise otsuse vastu tänavu 19. juunil. Nüüd on vaja läbi teha mitu protseduuri.

Koostame praegu kooli põhimäärust, mis tuleb nimevahetuse tõttu tervenisti ümber teha. Kui see määrus on volikogus heaks kiidetud, lähme sellega edasi haridus- ja teadusministeeriumi, kust saab taotleda koolitusluba. Ümber tuleb teha ka kogu kooli sümboolika.

Millal teie kool uut nime kandma võiks hakata?

Arvatavasti jõuab põhimäärus volikogusse novembris ja varsti pärast seda saame selle edasi ministeerumi saata. Loodetavasti hakkame uut nime kandma 2008. aasta 1. jaanuarist.

Kooli täpseks nimeks saab August Kitzbergi nimeline gümnaasium, sõna «Karksi-Nuia» jääb nimest edaspidi välja.