Karoliinal kevad käes

 

see pole Karoliina pilt,see on ainult karu…kui

 

Elistvere Loomapargi karu Karoliina, kes jaanuari lõpus külma ja lume saabudes talveunne jäi, otsustas mõne päeva eest end jalule ajada. Küllap hakkas sulavesi kasukasse imbuma ja tegi põõnamise ebamugavaks.

Teatavasti pole Karoliina loomapargis elades varem talveks magama heitnud, seetõttu sai loomapargi perenaiselt Asta Sarvelt päritud, kuidas mõmmik ärgates käituda oskas. On ju siit-sealt loetud, et karu ärganuna kohe eriti ei söö, longib vaid ringi ja otsib pisut mulluseid marju, et seedimine tööle hakkaks.

“Ega ta nii väga virge tegelikult polegi. Pühapäeval, kui pesast välja tuli, sõi veidi saia ja kruusitäie jõhvikaid. Praegu võtab ka ainult harva midagi suhu ja siis kobib jälle oma asemele tukkuma. Ma arvan, et ta magaks veelgi, kui meil vaiksem oleks, aga pargis sõidavad praegu seoses varemetepiirkonna korrastamisega suured liivaautod. See müra ei lase tal ilmselt keskenduda,” rääkis Asta ja möönis, et nüüd muutub loomade elus iga päev midagi — kevad on ju ukse ees. Selletalvise une on täis maganud ka kährikud.

KAIE NÕLVAK