Kiviõli linnapeaks sai keskerakondlane Dmitri Dmitrijev

Kiviõli linnapeaks sai keskerakondlane Dmitri Dmitrijev
PoliitikaKiviõli volikogu valis 11 häälega linnapeaks 25aastase keskerakondlase Dmitri Dmitrijevi, kes peab esmaspäeval ametisse asudes kõvasti allkirju hakkama kirjutama, et teha linnavalitsuses tasa see kaotatud aeg, mil linnapea puudumise tõttu ei liikunud raha ega sõlmitud ühtegi lepingut.

Dmitri Dmitrijev, kes oli eilsel volikogu koosolekul ainus üles seatud kandidaat, tunnistas, et otsus sellele kohale kandideerida ei tulnud kiiresti. “Aasta lõpp on halb aeg. Linnavalitsus koostab eelarvet. Nii palju on poolikuid asju, mis tuleb minul lõpuni teha,” ütles Dmitrijev, kelle sõnul ei tähenda aasta lõpp tema jaoks võimalust asja lõdvemalt võtta. “Kui volikogu koosoleku lõpus oli juttu sellest, et tööd on palju ja on rida asju, mis on tegemata, siis see on täiesti õige,” tunnistas ta.

Esimese asjana peab Dmitrijev viima ennast kurssi linna asjadega ning siis tuleb kiiresti lahendada kuhjunud probleemid, mis on tekkinud linnapea puudumise tõttu. “Selleks, et allasutused saaksid korralikult toimida, tuleb teha vajalikud maksed ning sõlmida lepingud,” lausus vastne linnapea.

“Terve rida on teha asju, mis on linnale olulised. Üks on näiteks soojaküsimus, mis seni on lahendamata,” sõnas ta ning lisas, et esmajärjekorras ootavad lõpetamist just pooleliolevad projektid.

Dmitrijev võttis Keskerakonna fraktsiooni ettepaneku vastu osaliselt selle pärast, et Kiviõli saaks endale linnapea kohapealt. Dmitrijevi hinnangul oleks olnud vale, kui oleks toodud inimene väljast, kes teeb aastakese tööd ja läheb siis jälle mujale. Ise on ta Kiviõlist pärit ning tuli siia tagasi pärast Tallinna tehnikaülikooli majandusteaduskonna lõpetamist. Enam kui aasta on ta töötanud ASis Mäetehnika, kus ta on tegelenud müügitöö ja projektide juhtimisega.

25aastane Dmitrijev oli eilseni Kiviõli volikogu noorim liige, ta juhtis eelarvekomisjoni.

Kiviõli volikogu valis eile uued liikmed revisjonikomisjoni. Tagasi astunud Eldur Lainjärve asemel sai revisjonikomisjoni esimeheks Kersti Salulaid, Maksim Danilovi asemel valiti revisjonikomisjoni liikmeks Nikolai Fedorovitš.

GERLI ROMANOVITŠ
Neljapäev, 13.12.2007