Kodutute koerte toetusnäitus Tallinna lauluväljakul

Heategevuslik koeranäitus võiks toimuda igal pühapäeval! (5)

23. oktoober 2006
 
Autor: Anne Vetik
Foto: Terje Lepp

klikka pildile, saad suurendusega..

Tallinna lauluväljakul peeti pühapäeval Tartu kodutute koerte toe-tuseks koertenäitust.

Lauluväljaku siseruumidesse olid oodatud kõik koerad: suured ja väikesed,  haruldased mopsid ja hoovimurid.

Kell üksteist oli lauluväljaku sissepääsu ees nii neljal kui ka kahel jalal liiklejaist tekkinud piletisaba. Mõni lehvitas uudishimulikult saba, mõni pelgas endast kolm korda suuremaid kaasvõistlejaid, mõni arutas sõbrannaga oma karvase sõbra dieeti ning võidušansse. Ükski koer ei tundunud kuri olevat ning enamik nautis tähelepanu.

Match Show toimus tänavu teist korda. Kõige eksootilisemaks esindatud tõuks olid Soomest tulnud hiina karvutud koerad. Üllatav oli Hollywoodi diivade lemmikute, sülekutsude chihuahua’de ja võimsate bullterjerite rohkus.

Kuigi käivad jutud, et bullterjerid olevat kurjad ja ohtlikud, sai näitusel veenduda, et sel pole tõepõhja all: vaatamata tülika mopsi ja king charlesi spanjelite jõugu šabotaažile, jäid bullterjerid sõbralikuks.

“Tegemist on väga rahuliku ja usaldusväärse koeraga, kellele võib usaldada nii kodu valvamise kui ka oma lapsega mängimise. Kuid tuleb arvestada, et nii tugev loom peab olema hästi koolitatud ja oma peremeest austama,” väitis ühe bullterjeri peremees Sergei, et õige kasvatuse puhul pole see tõug ohtlik.

Prominentsed koerasõbrad 

Chihuahua omanik Marina põhjendas oma sümpaatiat pisikeste koerte vastu sellega, et väikest lemmikut saab kõikjale kaasa võtta. “Tahtsin sellist koera, kes saaks käia minuga kaasas kohvikus ja külas. Pealegi on Bertal vaatamata kasvule suur süda ja hundi julgus,” teatas naine.

Tundub, et koerte abistamine on populaarne ka kohalike kuulsuste hulgas: näituse ainukese austraalia bobtail’i esindaja omanik oli lauljatar Maarja-Liis Ilus, rõõmus jack russelli terjer tuli koos Anneli Järvetiga.

Üritust korraldas BIG koostöös koertekoja ja Eesti koeraomanike seltsiga. Pühapäeva õhtul ei osanud korraldajad veel öelda, kui palju raha üritusega koguti. Ilus üritus ja ilus eesmärk, tuleb vaid meeles pidada, et loomad vajavad tähelepanu mitte kord aastas, vaid iga päev.