Kohtla-Järve pistiseskandaal

Luhalaid: Ühe firma võit kõikidel riigihangetel on kahtlane (12)

26.11.2009 19:58

Kommenteeri | Prindi

Ida-Viru omavalitsusliidu juhatuse esimees Veikko Luhalaid märkis Kohla-Järvet raputava pistiseskandaali kohta, et ühe firma võit kõikidel riigihangetel tekitab kahtlusi, teatas ERR Uudised.

«Ise riigihangetega kokku puutununa ja omavalitsusjuhina neid läbi viies võin öelda, et tundub kahtlane, et alati võidab üks ja seesama firma, kuigi me võime öelda, et turul pole kuigi palju sama profiiliga tegijaid,» ütles Luhalaid «Aktuaalsele kaamerale».

Luhalaiu sõnul puutuvad paljud omavalitsused kokku sellega, et hanke võitnud firmale tuleb lisatööde eest juurde maksta. Kui Eesti seadus nõuab, et vastu võetaks soodsaima hinnaga pakkumine, siis Euroopa Liidu rahaga tehtavate tööde puhul nõutakse majanduslikult soodsaima pakkumise vastuvõtmist ehk peale hinna on tähtis ka kvaliteet, märkis Luhalaid.

Kohtla-Järve linnavalitsuse korraldatud hanked ja nende ümber käiv kumu tundusid teistele omavalitsustele juba ammu kummalised, kuna konkursid võitis pidevalt ettevõtja Nikolai Ossipenko firma N&V, mis on seotud mitmele omavalitsusele osutatavate teedehoolduse ja heakorratöödega.

Toimetas Erik Henno