Kohtla-Järve saab uue kaubanduskeskuse

Kohtla-Järve saab uue kaubanduskeskuse
MajandusTartu firma Fausto ostis Kohtla-Järvel Järveküla teel maatüki, kuhu tahab rajada kaubanduskeskuse ja meelitada sinna suurrentniku.

Uus kaubanduskeskus tuleb sinna, kus kunagi oli Järveküla tee 50 lõõtselamu. See lammutati ja riigile kuulunud maa müüdi ASile Fausto.

„Meil on kavas ehitada kahekorruseline hoone ja anda see suurele kaubandusketile rendile,“ ütles ASi Fausto müügidirektor Aleksandr Eskov. „Peame juba praegu kaubandusfirmadega läbirääkimisi. Võin varasema kogemuse põhjal öelda, et peamised kandidaadid pindade rendilevõtmiseks on VP Market ja Selver. Kuid seni veel pole otsustatud, kumb neist – või hoopis mõni kolmas firma – tuleb uude kaubanduskeskusse. Kõik sõltub hinnapakkumisest.“

Kohtla-Järve ostukeskus on ASi Fausto esimene projekt Ida-Virumaal. Firmal on kaubanduskeskused Tartus ja Jõgeval, kus peamiseks rentnikuks on Selver.

„Meile meeldis Kohtla-Järve tulevase keskuse asukoht,“ ütles Aleksandr Eskov. „Praegu alustati krundi detailplaneeringut. Arvan, et keskus avatakse järgmise aasta lõpuks.“

AS Fausto plaanib kaubanduskeskuse rajada ka Kohtla-Järve Ahtme linnaossa ja Narva.

Veel kaks firmat, üks kohalik ja teine Tallinna oma, on teatanud kavatsusest Kohtla-Järvele ostukeskus rajada. Üks neist peaks tulema Põhja allee 16 lammutatud maja asemele, teine Ahtme linnaossa Iidla ja Tammiku mikrorajooni vahele.

NIINA VOROPAJEVA
Reede, 6.10.2006      
Põhjarannik