Köögisvammil pesitsevatest bakteritest saab lahti mikrolaineahjus

Köögisvammil pesitsevatest bakteritest saab lahti mikrolaineahjus
12:55

Florida ülikooli teadlaste sõnul saab köögisvammi mikrolaineahjus edukalt steriliseerida, tappes kõik bakterid ja viirused.

Uuringu kaasautori Gabriel Bittoni sõnul saab tappa kõik bakterid vaid 2 minutiga. Inimesed panevad oma köögisvammid ja -lapid tihtipeale nõudepesumasinasse, kuid bakteritest vabanemiseks peaks kasutama mikrolaineahju, kirjutab Earthtimes.org.

Bittoni, Richard Melkeri ja Dong Kyoo Parki sõnul on enam kui 90 protsendil ameeriklastest kodus mikrolaineahi olemas – seega on neil ka võimas relv E.coli, salmonella ja teiste toidust pärinevate patogeensete bakterite vastu.

Kodune köök on üsna levinud nakkuskoldeks, kus toores munadelt, lihalt ja köögiviljadelt satuvad paljud patogeensed bakterid otse tööpindadele, köögiriistadele ja lappidele-svammidele.

Kaks minutit täisvõimsusel mikrolaineahju tappis uuringus enam kui 99 protsenti kõikidest lappidel-svammidel pesitsenud eluspatogeenidest, kuigi Bacillus cereuse spoorid vajasid 4 minutit.

Uuringu tulemused avaldati ajakirjas the Journal of Environmental Health.

Bitton soovitab mikrolaineahju kasutamist lappide ja svammide puhastamiseks vastavalt toiduvalmistamistihedusele, kord päevas on tema sõnul täitsa mõistlik.