…kui palju makstakse armastuse eest…

Aljona Andrejeva, LILIT
21. veebruar 2008 7:00
 
Kalkulatsioon
Corbis/Scanpix
Paarisuhted, olgu tegu siis armukeste, abikaasade või sõpradega, eeldavad alati loobumist ja kompromisse. Aga mõnikord ka lihtlabast maksmist. Vahel on makstav hind määratult kõrge. Nii kõrge, et me ka ise selle tasumist kahetsema hakkame. Psühholoogide meelest on armastus mõningase ohvrimeelsuseta täiesti tulevikuta. Teisest küljest ei too ka ühise õnne nimel oma soovide allasurumine, mõnikord lausa põhjalik elumuutus, kaasa midagi head.

Arva tulud ja kulud kokku

Kui tahad mõista, et ega sa teie suhetele peale maksa, võta leht paberit ja pastakas ning rehkenda kokku. Jaga paber neljaks veeruks ja kirjuta ühte, millest sa tema pärast ilma oled pidanud jääma, teise, mis sul tänu sellele on, et te koos olete. Kolmandasse kirjuta, mida tema sinu ja teie kodu heaks teinud on, neljandasse, mida tema sinu arvates teiega koosveedetud ajast saanud on.

Üsna tihti aitab säärane arvutus vaadata suhtele realistliku pilguga. Kui selgub, et te mõlemad paigutate teineteisesse enam-vähem võrdselt, on kõik hästi. Aga kui kaalukauss kellegi poole kaldub, jää ebakõlasid ootama.

Armastuse eest kõrget hinda maksta pole just eriti sangarlik tegu. Meenuta Romeo ja Julia kurba lugu. Keeldumine sellest, mis on tähtis, armas ja hinnaline, on võrdne surmaga ning selleks pole alati vaja isegi mürgipudelikest tühjaks kummutada. Vahel piisab, kui endalt küsida — millest ja miks ma loobuma pean?

KOMMENTAARE:
**Väike abi., 21.02.2008 07:27
Pole kunagi kursis olnud, mida naine teenib, või kas üldse teenib, lihtsalt harjunud, et sulle keegi kurgu alla nurru lööma poeb ja suhe toimib, ise ma ta valisin

**vastates pealkirjale, 21.02.2008 11:20
Kui juba maksmiseks läheb, siis seal küll armastusega pistmist ei ole.
Mina maksan meelelahutuse ja elustiili eest, mulle makstakse läheduse ning vahelduse eest.
Rahasse ümber pannes, mina ei maksa midagi, mulle makstakse…