Kukruse tee läheb kinni

Kukruse tee läheb kinni
VariaEsmaspäeval sulgevad tee-ehitajad liiklusele Kohtla-Järve ja Kukruse vahelise teelõigu, ühistransport jääb esialgu seal siiski sõitma.

Teede REV2 liiklusspetsialist, teetööde ajal liikluskorralduse eest vastutav Ken Martsepp ütles, et Jõhvi-suunaline liiklus suletakse alates Järve külla viivast alleest ning transpordivoog suunatakse Kohtla-Järvelt Kalevi tänava kaudu Tallinna-Narva maanteele.

“Ühistranspordi jaoks ei muutu esialgu midagi ja Kohtla-Järve-Kukruse teel jääb ühistranspordile alles neljast kaks sõidurada,” sõnas Martsepp. Ta lisas, et tegemist on ehituse esimese etapiga ning esmaspäeval käivituv skeem peaks toimima kuni augusti keskpaigani. Siis suletakse teelõik täielikult ning ühistransport suunatakse Tallinna-Narva maanteele endise lihakombinaadi kaudu. Muu liiklus jääb aga ikkagi toimima Kalevi tänava kaudu.

Kalevi tänaval käib praegu teeremont ning seetõttu on praegugi seal liiklemine takistatud, mistõttu on avaldatud kartust, et kogu Jõhvi-suunalise liikluse juhtimine remonditava tänava kaudu tekitab segadust ja ummikuid.

“Ei usu, et segadust tuleb,” ütles Kohtla-Järve aselinnapea Jüri Kollo. Tema sõnul saavad sõidukid augusti keskpaigani kasutada ka endise lihakombinaadi kaudu maanteele viivat alleed. “Pärast tuleb aga Kalevi tänava remont ülespoole ning Järveküla teelt suunatakse liiklus Virula keskuse tagant Kalevi tänavale,” rääkis Kollo.

Ka aselinnapea enda tööletulek muutub esmaspäevast tülikamaks, sest ta kasutab selleks sedasama teelõiku, mis kinni läheb. “Aga mis mõni kuu ära kannatada pole. See-eest on pärast tee väga ilus. Nad lubavad, et oktoobri lõpus saab seal juba liikluse peale lasta,” ütles Kollo.

Tee-ehitajatel oli plaan sulgeda Kohtla-Järve-Kukruse vaheline lõik juba 13. juulist, kuid bussifirmade esindajad tõstsid protesti, teatades, et ühistransporti pole võimalik suunata Kalevi tänava kaudu ning pealegi tuleb neil kliente aegsasti muudatustest teavitada. Remondi tõttu pikeneb ka busside marsruut, ent selle kulu hüvitab neile tee-ehitaja.

Põhjarannik
Reede, 17.7.2009