Leopard murdis maha krokodilli

Sensatsioon: leopard murdis maha krokodilli   

Tõnis Erilaid
21.07.2008

HÜPPAS JÕKKE: Välguna kargas leopard jõkke ja haaras krokodillil kuklast. (Scanpix)

Usutavasti esimese inimesena maailmas sai Ühendriikide looduspiltnik Hal Brindley oma kaamera ette vapustava stseeni: leopard hüppas välguna jões varitseva krokodilli kallale ja murdis endast suuruselt ja lõugadelt vägevama eluka mõne minutiga maha.

Hal Brindley varitses koos kaaslastega koolmekoha juures pargitud autos, et teha Lõuna-Aafrika Krugeri rahvuspargis jõehobudest fotosid.

“Kõik me olime šokis, kui leopard tormas põõsast välja nagu nool, tormas vette me varitsesime ju loomade joomapaiga juures, hüppas krokodillile selga ja lõi talle kihvad kõrri. Sekunditega lohistas ta krokodilli kuivale maale. Too üritas küll vastu punnida, laksutas lõugu ja püüdis sabaga taguda leopardi kõhualust, kuid ilmselt lämbus ja jäi vaikseks.

Umbes viie minuti pärast tiris leopard krokodilli põõsastesse. See oli uskumatu vaatpilt,” kirjeldab Brindley.

Ta päris hiljem rahvuspargi töötajailt, kas kunagi on nähtud leopardi ja krokodilli kahevõitlust. Kogenud reisijuhid teadsid, et krokodillid on küll leoparde nahka pannud, kuid keegi ei teadnud kahevõitlusest, kus kaslane oleks peale jäänud. Krokodill võib ju kaaluda üle tonni, leopardi kaal ületab harva, kui üldse, 90 kilo. Ka pikkuselt ületab krokodill leopardi, jäädes talle muidugi maismaal kiiruselt tublisti alla, kuid on vees osavam.

“Keegi ei osanud ka arvata, miks leopard krokodilli ründas. Tema lihal pole toiduna peaaegu mingit väärtust. Miks pidi leopard end ohtu seadma krokodill on ju ikkagi võimas loom,” arutleb Brinkley. “Igal juhul oli see kahevõitlus haruldasim asi, mida ma kunagi olen näinud.”