Lõpuks ometi…

(Foto: Marko Mumm)

Arstid otsustasid streigist loobuda

21. jaanuar 2007 kl 11:23
 
Toimetaja: Kadri Masing

Tervishoiutöötajad on seisukohal, et muutunud olukorras on palgakokkuleppe sõlmimine võimalik rahumeelsel teel ning streik esmaspäeval ei alga.

Täna hommikul kogunenud tervishoiutöötajate kutseliitude esindajad tunnustasid palgaläbirääkimiste delegatsioonide tehtud head tööd. “Sotsiaalministriga on saavutatud kokkulepe jätkata läbirääkimisi tervishoiu üldise rahastamise üle rahulikus õhkkonnas,” teatas tervishoiutöötajate nimel Katrin Rehemaa.

Palgaläbirääkimiste käigus saavutati mõlemapoolsete kompromisside tulemusel konsensus palgatõusuks vajaliku ressursi suuruse osas.

Riigisektoris töötavaid meedikuid esindav sotsiaalminister Jaak Aab nõustus ka töötajate sooviga, et palgatõus rakenduks kokkulepitud ressursi ulatuses 1. aprillist.

“Eile õhtul tekkis aga ootamatu takistus tööandjate poolelt. Haiglajuhtide esindaja Urmas Sule sõnul ei ole tal volitusi kokkuleppe kinnitamiseks ilma Haiglate Liidu üldkoosoleku otsuseta,” lausus Rehemaa.

“Töötüli lahendus sõltub nüüd haiglajuhtide otsusest,” lisas Rehemaa.

Riiklik lepitaja võttis laupäeval vastu otsuse pidada järgmine lepitusläbirääkimiste voor 25. jaanuaril kell 14 sotsiaalministeeriumi ruumes.