Mantra laulmine

Joogi õpetus: «Elu on lühike, muuda see magusaks.»

Greta Kaupmees

MANTRA LAULMINE EMALE: Bhagavan Das laulab mitu tundi järjest mantraid. Ta kummardab emakest loodust, kes valitseb sündi, surma, aega. Mees ütleb, et laulabki talle.
Mati Hiis

«Igaühel on sulle midagi õpetada. Lõpeta liigne rääkimine. Halva rääkimine ja teiste tagarääkimine. Vaata enda sisse, mida sa ise teed.» See on vaid üks soovitus, mida tunnustatud joogi Bhagavan Das Eestimaa inimesteni tõi

Kuidas sinust sai Bhagavan Das ja mida see nimi tähendab?Indias, kui mind pühitseti sadhuks (askeesis olev joogapraktiseerija). Nimi tähendab jumala teener. See nimi tuletab meelde minu tegelikku olemust.

Kuidas sinust joogi sai?Kui olin 18aastane, läksin Indiasse, et leida guru. Leidsin ta, kui olin 19. Tema nimi on Neem Karoli Baba. Ta äratas minus jumaliku armastuse ja avas mu südame. Tundsin sügavat jumalikku armastust.

Millal endas lauluoskuse avastasid ja kuidas jõudsid kirtani laulmise juurde?Avastasin lauluoskuse juba varases nooruses. Sündisin muusikute peres, kasvasin muusikaga üles. Alustasin noorukina folkmuusikaga. Mängisin kitarri ja laulsin kohvikutes. Aga siis jätsin kõik ja reisisin Indiasse. Tahtsin saada valgustatuks.

Mida õpetad? Armastust. Mul ei ole har­jutuste kompleksi, õpetan pühendumist, jumala pidevat meeleshoidmist ja mantrate lugemist. Teenin inimesi ja neis olevat jumalat. Reisin mööda maailma, laulan.Sinu soovitus inimestele?  Soovitan võtta aeg maha,leida midagi, mis südant puudutab. Anna jumalale nimi! See võib olla ükskõik mis nimi – Ma, Om, Kali, Maria, Jeesus, Durga, Shiva… Anna jumalale vorm ja leia mantra! Näiteks Om Namah Shivaya. Korda seda pühendumise ja armastusega südames. See muudab mõistuse rahulikuks. Ja veel – lihtsalt armasta inimesi!Üks oluline viis, kuidas oma mõistust tervendada, on armastada oma vanemaid. Me ei oleks siin ilma ema ja isata. Ära vaidle nendega, ära väida, et neil ei ole õigus, ära ole ebameeldiv! Nemad on sinu esimesed jumalad.Igaühel on sulle midagi õpetada. Lõpeta liigne rääkimine. Halva rääkimine ja teiste tagarääkimine. Vaata enda sisse, mida sa ise teed. Vaata seost oma mõtete ja tegude vahel. Mõte, sõna ja tegu peaks olema üks. Kas on olnud hetki, kui oled kahetsenud oma otsust jätta n-ö normaalne elu sinnapaika?Ei. Saavutasin elus kõik, mida tahtsin, ja nägin, et see on mõttetu, see ei andnud püsivat õnne. 

 Mis on nada jooga? See on õpetus sellest, kuidas saada jumalaga ühendust oma hingamise ja heli kaudu. Inimestel on tarvis mingit vaimset praktikat, mida teha iga päev, mis tooks nad sissepoole, südamesse. On oluline teha midagi enda jaoks, sest elu on lühike. Muuda see magusaks. Seda saab läbi spirituaalse elu. Mis paneb meid praktiseerima ja neid asju tegema, see on surm. Ükski meist ei tea, millal see juhtub. Ainus, mida teame kindlalt, on see, et mingil hetkel sureme. Me ei tea, kas saame enne seda valgustatuks ja jõuame endale maja ehitada. Lõpeta ära illusioonis elamine! Tule hetke tagasi! Kõik, mis sul on, ongi see hetk! Elu libiseb käest. Lähed näiteks välja ja libised jää peal ja oledki surnud. Kõik, mis sul on, kaob… Ole tänulik. Selleks, et pääseda üles, on vaja tulla alla. Ära loksu vooluga kaasa! Pead leidma selle, mis on sinu jaoks tõeline ja tegelik. Sa ei pea võtma kellegi teise teed. Leia üles oma tee!