Miinisadam renoverimise ajal

Avati Miinisadama 95 miljonit krooni maksnud kailiin

15.08.2007 18:27
Tiina Jaakson

Tallinnas Miinisadamas avati 505 meetrit pikk uus kailiin, mis võimaldab vastu võtta liitlaste lennuki emalaevu või muid sõjaväe aluseid, renoveerimine läks maksma üle 95 miljoni krooni.

“See on suur summa, kui silmaga näha on ainult asfaltplats – 500 meetrit. Aga arvestades, et see konstruktsioon ulatub ka kümme meetrit allapoole merepinda ja kümme kilomeetrit kaableid internetist kuni kõikide muude kommunikatsioonideni, on ka selle projekti osa, siis see hind ei ole ka üle mõistuse,” ütles kaitseminister Jaak Aaviksoo Aktuaalsele kaamerale.

Mereväe ülema kohusetäitja kaptenleitnant Igor Schvede sõnul võimaldavad renoveeritud kaid lisaks oma laevade paremale hoidmisele võtta senisest paremini vastu Eesti partnerite laevu, kellega viiakse läbi ühiseid õppusi.

Ehkki kaid avati kolmapäeval, on sadam pärast renoveerimistöid juba partnerite laevu  võõrustanud ning tagasiside on olnud positiivne.

Kaitseminister Aaviksoo sõnul tähendab kaide valmimine, et kolmandik Miinisadama renoveerimisest on tehtud ja kaks kolmandikku on ees. Näiteks nõuavad kiiret remonti lagunenud lainemurdjad, mis kaldarajatisi kaitsma peaks.

“Ka siit me täna näeme, et mitte kõik laevad ei ole selle uue kai juurde ära mahtunud. Ja siit selle sama 5. ja 6. kai jätkuks 4. kai renoveerimine tuleb lähiajal päevakorda võtta,” tutvustas minister tulevikuplaane.

Enne Esimest maailmasõda ehitatud Miinisadam sai kõige rohkem kannatada, kui lahkuv Nõukogude sõjavägi seda rüüstas.

Toimetas Berit Nuka

Miinisadam renoveerimise ajal