Millimallikad, ja Käsna Kalle Võsul

 
Käsna-Kalle, va kantpüks, teel Tallinnas peetavale homoparaadile.

Rakvere Raibe: Millimallikad ja Käsna- Kalle väisasid Võsut (2)
11.08.2007 00:01Ain Veeäär

Kommenteeri
| Loe kommentaare

Tere, armas raipe lugeja! Et Rockveres on vahepeal suviselt vaikne olnud ja kogu elu vee äärde koondunud, siis vaatame, mis toimub seal.

Seadkem sammud Võsule, sellesse suvisesse paradiisi, kus me ikka ja jälle end päikesepaistelise ilmaga leiame.

Aga me ei ole üksi. Tuhandete päikesekummardajate seas näen ka massiliselt veidraid olluseid. Sellised sültja kehaga, poolläbipaistvad, kaunistuseks mõned lillad või roosad täpid. Kes on need salapärased väga hoolitsetud väljanägemisega võõrad? Igatahes mitte Moskva juudid.

Homoparaadi ühiskülastus

Kuid kui ei küsi, ega siis ei saagi teada.

Tõmban sõrmedega üle soengu, viskan pooliku jäätise prügiurni, köhatan hääle puhtaks ja astun kahele sellisele olendile ligi.

“No tere tulemast Võsule, meie esikuurordisse, mis kandi mehi ka ise olete?”

Vastus nagu ühest suust tuleb kiire ja sõbralik: “Tere, tere tahke tükk! Oleme vahvad millimallikad! Hoovus on meid toonud, tuuled on meid lükanud, ei meie tea, kust tuleme või kus oleme.”

“Aha-haa,” saan asjast juba selgemat sotti, “või millimallikad, aga miks teid siin korraga nii palju on?”

“Me oleme teel Tallinna homoparaadile, kas see küla on siin kusagil lähedal?” küsivad millimallikad üheskoos ja end teineteise vastu hõõrudes. Juba on neid minu ümber kogunenud kümmekond.

“Kuss nüüd, molluskid!” tõmbun kohe automaatselt kaks sammu tahapoole. “Ärge kutsuge kurja välja. Ei meie selliseid siin Võsu rannas näha taha. Meil käivad korralikud pered, lapsed mängivad liivaga, tütarlapsed jalutavad poistega. Kas te saate siit minema oma rumala jutuga!”

Kuid millimallikad ei tee kuulmagi. Juba on nad istet võtnud grillbaari ette ja lasevad külmadel kokteilidel hea maitsta.

Mööduvad emad katavad lastel silmad käega ja kiirustavad sammu. Noorem rahvas piilub neid nurga tagant ja kihistab naerda. “Kui te millimallikad olete, siis tervitage Käsna-Kallet!” hüüab keegi ja kõik pistavad pea jälle võõramaalaste eest peitu.

Käsna-Kalle kiirvisiit

Aga ei möödugi kaua aega, kui superstaar end ise ilmutab. Vilet lastes läheneb ta mere poolt mööda põiktänavat. Võsu marakratid tõmbavad end vanemate käe otsast lahti ja tormavad Käsna-Kalle juurde, et autogramme küsida. Käsna-Kalle toetub aiale, kuid aed vajub kokku…

Poetan minagi end lähemale ja uurin, et mida kuulsus meie Võsust ka arvab. “Jou, teil on siin ilusad poisid!” kiidab Käsna-Kalle ja näpistab kohalikke tibisid tagumikust.

Ära tee, ega me ei ole mingid näkineiud, kiunuvad nemad.

“Okei-okei, te ilma soota heidikud,” hõiskab Käsna-Kalle juba millimallikatele, kobige paati ja paneme Tallinna poole, Sinivetikad ei ole enam kaugel.” See viimane mõjub millimallikatele kui punane rätik härjale, kokteilid jäetakse kus see ja teine ning läbisegi kokku litsudes suruvad nad end paadipärasse.

Käsna-Kalle tõmbab paadi käima ja irvitab lehvitajatele. Sinivetikad irvitavad vastu aga ei lehvita.