Mõneks ajaks sunnitööle

Et just Luua metsanduskooli õpilased seekord narkopolitseile vahele jäid ja seega oma kooli ka hetkeks ajakirjanduse suurde pilti kaasa kiskusid, on ühtepidi puhas juhus, sest kindlasti pole see kool ei oma õpilaste ega õpitingimuste poolest hullem paljudest teistest õppeasutustest, kus meie võsukesed õppimise sildi all aega parajaks tegemas käivad.

Noored, kes ise ei teeni, võtavad papalt-mammalt ilma igasuguse südametunnistuse piinata vastu taskuraha ja ostavad selle eest meelemürki. Mida üks keskmine lapsevanem sellise volaskiga ikka enam peale hakkab – füüsiline jõud enamasti järeltulijast üle ei käi. Ja oma õigusi tunnevad sellised probleemsed noored pareminigi kui vaja – täiskasvanud teavad, et parem on neist eemale hoida, sest ahistamise süüdistus oleks üks leebemaid ebameeldivusi, millega selle peale arvestada tuleks.

Vooremaale on teada, et politsei ei sattunud Luua metsanduskooli juhuslikult, vaid läks reidile vihje peale. Vooremaa arvates oli sellise vihje andmine tõeliselt julge ja edumeelne tegu, sest miks peaksid narkaritega ühe katuse all viibimise tõttu ohus olema samas koolis õppivad korralikud noored, keda on oluliselt rohkem kui probleemseid. Õigeaegne tegutsemine annab lootust, et vähemalt mõne noore inimese hingekene ka õigemale rajale suunatakse.

Taskuraha teema juurde tagasi tulles — ka seekord saavad võsukeste narkootikumitarbimise tunnuste eest trahvi ikkagi nende vanemad. Kas see tõhus on, seda näitab tulevik. Võib-olla tuleks aga hilisteismelistele masuurikutele hoopis rohkem kasuks  mõneks ajaks sunnitööle saatmine. Vanemate karistamisest ei pruugi sellisel tegelasel olla enam sooja ega külma.

 VOOREMAA -st