Mürgitanker Probo Koala viib oma heitvee Vaivarasse

Mürgitanker Probo Koala toob oma heitvee Vaivarasse
LoodusMürgitamiskahtlusega tanker Probo Koala jõudis täna hommikuks Sillamäe sadamasse, kus tankeri heitvesi tsisternautodesse pumbatakse ja edasi Vaivara ohtlike jäätmete käitlemise keskusesse viiakse.

Et Probo Koala tegevus ja heitvee teekond Paldiskist Vaivarasse kõigiti kontrolli all oleks, hoiavad keskkonnainspektorid toimuval pidevalt silma peal.

“Vaivarasse viiakse need heitveed sellepärast, et seal asub Eesti riigi keskne ohtlike jäätmete käitlusrajatis,” põhjendas keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek, miks tuuakse ligi 600 kuupmeetrit mürgiseid aineid sisaldavat vett Paldiskist Vaivarasse, mitte ei toimetata Tallinna ohtlike jäätmete kogumiskeskusse. “Küsimus ei ole vedamise kauguses, vaid tehnilises varustatuses, mis ühes või teises kohas on ja valik on tehtud ainuüksi sellest kaalutlusest lähtudes.”

Eegi sõnul on Vaivara keskuse operaatorfirma AS EcoPro kinnitanud, et nad on suutelised selle Eesti mõistes päris suure ühekordse koguse vastu võtma. “Nad väitsid, et see on nende tehnoloogiliste võimaluste piiril olev, aga siiski piiri sisse jääv kogus,” märkis Eek.

  Põhjarannik