Nädala persoon…..

Nädala persoon: üheksa Läänemere reisilaevafirmat

Tallink nõustus vabatahtlikult parandama heitvete käitlemist.
26.06.2007 08:38

ETV24 toimetus valis 18.-24. juuni nädala persooniks üheksa Läänemerel tegutsevat reisilaevakompaniid, mis lubasid vabatahtlikult parandada oma heitvete käitlemist.

Maailma Looduse Fond (WWF) võttis kevadel ühendust ligi 50 Läänemerel tegutseva reisilaevafirmaga, paludes neil allkirjastada lubadus viia oma heitvesi kaldale või muuta see pardal kahjutuks. Vaid üheksa allkirjastas lubaduse.

Eesti ettevõtetest lubasid seda teha Tallink ja Lindaliinid. Mujalt liitusid WWFi algatusega Soome ettevõtted Silja Line, Viking Line ABP, Seawind Line ja Birka Line, Saksamaa ettevõtted Hurtigruten ja Peter Deilmann Reederei ning Taani ettevõte Denmark.

Euroopa Ülemkogu suutis erimeelsustest hoolimata heaks kiita reformipaketi, mis peaminister Andrus Ansipi sõnul on Eestile soodne.

Kapten Hillar Kukk, tüürimees Simmu Sillamaa ja pootsman Jaanus Kirs sõitsid Hiiumaalt Orjaku sadamast purjekal Martha kaheaastasele ümbermaailmareisile.

  • www.etv24.ee valib nädala persooni eelnenud nädalal tehtud tegude või sõnavõttude eest, mis aitavad Eesti elu edendada.

Berit Nuka