Naised olge õnnelikud

Virumaa Teataja
–>Juhtkiri: Naised, olge õnnelikud
08.03.2007 00:01
Kommenteeri
| Loe kommentaare

Luuletajad. Nad teavad maailma asjadest paremini kui kõik teadlased kokku. Nii on Eesti poeet Andres Vanapa oma kaherealises oopuses kokku võtnud kogu maakera kireva rahvastiku: “Meesterahvad, naisterahvad. Need on ainukesed rahvad.”

Naised. Meestemaailma ilusaim osa ja tugevam pool. Mõnikord nimetatud ka õrnemaks sooks, aga see ei vasta päriselt tõele.

Tugevad ematunded ja hüljatud naise viha on need, millega naised on teeninud hüüdnime “emalõvi”. Teinekord on naine õrn ja hell olevus – kiisuke.

Täna on naistepäev. Palju on korratud: naistepäev on kõigest nõukaaegne komme, kuid olgem ausad. Ikkagi hakkab 8. märtsil naiste süda rõõmsalt puperdama, oodates kas või ühtainukest lilleõit ja pisikest kommikarpi.

Tegelikult. Kõik 365 päeva aastas peaksid olema naistepäevad ja meestepäevad. Päevad, mil meil jagub aega üksteist märgata, naisi aga eriti.

Sest. Naised on alati ilusad. Aga nagu märkis Chaplin – see ilus olemine nõuab üha rohkem ja rohkem aega. Ja vahel tundub, et mõne naise meelest piirnebki tema eluroll vaid väliselt kaunis olemisega.

Kuid. Teinekord piisab sellestki.

Seega. Naised – olge õnnelikud!

Kui te ei suuda olla õnnelikud, olge rõõmsad. Kui te ei suuda olla rõõmsad, olge muretud. Ja kui te ei suuda olla ka muretud, siis olge nii muretud kui vähegi võimalik.

Seda palume meie, teie mehed.

Sest ilma teieta, oeh, oleks maailm nii kurb, nii kurb.

Seetõttu lubame. Teeme kõik meist sõltuva, et esimene meestepäev pärast naistepäeva ei algaks 9. märtsi esimestel hommikutundidel…..