Narva käsitöötegijad on maakonna parim MTÜ

 Narva käsitöötegijad on maakonna parim MTÜ
VariaMTÜ Narva Klubi Käsitöö tunnistati eelmise aasta Ida-Virumaa parimaks mittetulundusühinguks.

Konkursi korraldasid Narva ärinõuandla ja Ida-Virumaa ettevõtluskeskus (IVEK). Eesmärk oli tunnustada kodanikualgatust ja tugevdada ühiskonna heategevustraditsioone. Konkursile esitati 24 kandidaati, hinnati 2005. ja 2006. aasta tegevust.

Koos parima MTÜga valiti võitja veel viies nominatsioonis.

Aasta misjonäriks nimetati Sillamäe avatud lastekeskuse Kodusoojus juht Vadim Orlov. Peale selle teeb vaimuliku haridusega Vadim suuri jõupingutusi oma missiooni täitmiseks – Sirgala ja Viivikonna asula elanikele kõlbeliste ja vaimsete väärtuste õpetamiseks.

„Ta on suutnud korraldada Sirgala asula lastele iganädalased kooskäimised, kus nad saavad teada, milleks on inimene loodud ning millised on ligimesearmastuse põhimõtted. Vadim Orlovi misjonitöö puudutab ka täiskasvanuid – tema juurde tullakse hingerahu ja abi saama. Igaühel on oma mure ja igaüks saab loodetud abi. Ainult tõeline misjonär suudab nii ennastsalgavalt teiste inimeste eest hoolitseda,“ ütlesid konkursi koordinaatorid Tatjana Lasimer Narva ärikeskusest ja Krista Pedak IVEKist.

Ida-Virumaa 2006. aasta parimaks vabatahtlikuks nimetati Mare Rennel Oonurme külaseltsist.

Parima MTÜ tiitli pälvis Narva käsitööklubi ja seda eelkõige seepärast, et ta loob nii oma linnale, maakonnale kui ka kogu riigile head mainet. Klubi liikmed on omatehtud pitse näidanud arvukatel näitustel, 2006. aasta suvel esindas klubi juht Olga Kublitskaja Eestit Prantsusmaal rahvusvahelisel kongressil ja näitusel. 2006. aasta oktoobris korraldas Olga Narvas ja Tallinnas esimese rahvusvahelise pitsiseminari, millel oli osalejaid Lätist, Venemaalt ja Soomest.

ILJA SMIRNOV
Kolmapäev, 17.1.2007