Narva plaanib kontserdimaja ehitust

Narva plaanib kontserdimaja ehitust
KultuurNarva plaanib ehitada kontserdimaja, mis kerkiks Kerese tänava piirkonnas asuva veekogu kaldale.

Narva aselinnapea Jelena Torokvei sõnul on uue kontserdimaja ehitamine hädavalik, kuna linnas pole tänapäevast kontserdisaali. “Jah, meil on Geneva keskus ja on kultuurimaja Rugodiv, kuid nüüdisaegset kontserdisaali pole,” märkis Torokvei.

Kahe aasta eest Jõhvi kerkinud moodne kontserdimaja jääb Narva muusikahuvilisele liiga kaugeks, nentis abilinnapea, tunnistades, et ka tema ise pole selles majas sage külaline. “Viimati käisin seal 2006. aastal,” tõdes ta. “Oma linnas külastaks ma kontserdimaja kindlasti tihedamini.”

Kontserdimaja asukohaks on valitud Kerese linnaosas asuva tiigi kaldapealne, kus saaks korraldada ka vabaõhukontserte.

Narva volikogu esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul on kontserdimaja ehitamist plaanides arvestatud ka naaberomavalitsustes elava publikuga. “Ega Jõhvi kontserdimajas käi ka ainult Jõhvi elanikud,” märkis ta, “Narva kontserdimajaga oleks samalaadne olukord, Narva-Jõesuu ja Vaivara inimestel oleks seal samuti mugav käia.”

Jõhvi kontserdimaja maksumuseks kujunes 130 miljonit krooni, kui kalliks läheks Narva kontserdimaja ehitus, on Stalnuhhini sõnul enne tasuvusuuringu valmimist vara öelda.

Narva uue kontserdimaja ja selle lähiala teostatavus-tasuvusuuringu koostamiseks on linn sõlminud lepingu firmaga Contempora Consult, kel tuleb töö esitada järgmise aasta mais.

TIIA LINNARD
Neljapäev, 13.12.2007