Nõgeseviht ja piimaseen

Nõgeseviht ja piimaseen 

kommenteeri

Torma vallas Koimulas elav Tiina Tõnurist tähistas üleeile oma sajandat sünnipäeva. Sel puhul käisid teda õnnitlemas vallaametnikud, külavanem Aarne Neimann ja maavanem Aivar Kokk.

Näinud terast ja toimekat juubilari, küsisin vallaametnikelt, et ega proua dokumentides ometi mingit eksitust pole. Mõeldes sellega muidugi seda, et äkki on ta paberites tegelikust vanemaks tehtud. Selgus, et vastupidi: dokumendid teevad ta paar nädalat nooremaks. Tegelikult tuli Tiina Tõnurist siia ilma 28. oktoobril 1906. Tänavu 28. oktoobril korraldatigi tema auks pidulik vastuvõtt Mäetaguse mõisas. Enne seda, kui Tiina Tõnurist seitse aastat tagasi tütrepoja juurde Koimulasse kolis, elas ta nimelt Mäetaguse vallas ja tema nimi seisab tänini selle omavalitsuse elanike registris.

“Kes see veel tänapäeval nii terve on kui mina,” ütles Tiina Tõnurist naerdes. Ta ise peab oma pika ea saladuseks seda, et ta on nii väikest kasvu: sellisele jätkub elamiseks ka piskust! Hea tervise on aga taganud nõgesevihaga vihtlemine ja viimasel ajal piimaseen: selle loodusravispetsialisti Kaljo Mandre käest saadud imeseene leotist võtab ta sisse iga päev.

“Apteegirohtusid pole ma peaaegu kunagi tarvitanud ja arste olen elu aeg kartnud: kui nende vahet käima hakkad, oled varsti läind,” ütles Tiina Tõnurist.

Vooremaast