Õhuväe lennuk osales Leigo järvemuusikal

Õhuväe lennuk osales Leigo järvemuusikal (27)
18.08.2007 10:10
Kommenteeri
| Loe kommentaare

Eile õhtul tegi Eesti õhuväe renditud õppereaktiivlennuk L-39 kolm ülelendu Leigo järvedest, osaledes nii Leigo järvemuusika festivali kontserdil.

 
Lennuk Aero L-39 Albatros. Foto: Toomas Huik

Ülelennud Suurte Sõjamasinate Muusika kontserdist said võimalikuks, kuna reede õhtul viidi õhuväe sihitajate väljaõppeks läbi treeninglend Kesk-Eesti kohal, mille käigus harjutati tundmatu sihtmärgi püüdmist.

 VIIMASED KOMMENTAARID
jahaaaa
Nyyd olemegi sii siis  seal väljas, et Leigo  on saanud (vähemalt  pressis) koiksonite ja  masinatejura …

a.t to eesti mees
Tehnilised  näitajad Pikkus   12,13  m Tiivaulatus 9,46  m Tippkiirus 750  km/h Lennukaugus …

Kuna lennuk oli Leigole lähedal ja ajakava sobis, sai õhuvägi vastu tulla kontserdikorraldaja palvele osaleda efektiderohkel show’l, teatas kaitsejõudude peastaap.

Õhuvägi rendib juba teist aastat õppereaktiivlennukeid L-39, mis on mõeldud sihitusohvitseride ja -allohvitseride väljaõppeks ja  millel lennates saavad kogemusi ka õhuväe piloodid.

Lisaks Eesti sihitajatele ja pilootidele koolitatakse Eestis välja ka Läti sihitajaid ja piloote.

Õhuväe relvasüsteemide juhi ehk sihitaja ülesandeks rahuajal on õhuturvet teostavate hävituslennukite sihtmärgile juhtimine, mis on paljuski võrreldav lennujuhi tööga.

Praegu valvavad Eesti õhuruumi Leedus paiknevad Rumeenia õhujõudude hävitajad, mida juhitakse Kaunases asuvast juhtimiskeskusest, kus teenivad ka Eesti sihitajad.

Eesti õhuväes teenib ligi 300 inimest, otseselt lendamisega tegeleb neist vaid väike osa.

Suurema osa õhuväelaste ülesannetest on seotud õhuseire teostamise ja riigi õhuruumi suveräänsuse tagamisest kuni lennuvahendite hooldamise ja lennuvälja käitamiseni.

Toimetas Alo Raun, Postimees.ee