Omavalitsusjuhid asutasid segakoori

Omavalitsusjuhid asutasid segakoori
KultuurOmavalitsustegelastest koosnev segakoor tahab kahe kuuga kolm laulu sedavõrd selgeks harjutada, et need 27. aprillil omavalitsusliidu aastapäeval väärikalt ette kanda.

Iisaku vallavanem Avo Kiir ja Kohtla-Nõmme vallavolikogu esimees Ain Luuk võtsid omavalitsuse esindamise segakooris endi kanda.

“Projekti raames võib ju mõne laulu selgeks õppida; ikka parem, kui poliitikaga tegeleda,” muheles Iisaku vallavanem Avo Kiir. “Välja ei praagitud kedagi, kes kohale tuli; kes viisi ei pea, eks see ümiseb siis vaikselt kaasa.”

Kiir on ennegi kooris laulnud, kahel korral isegi laulupeol käinud.

“Selle kooriga me vaevalt laulupeole välja jõuame, see eesmärk nõuaks ikka väga kõva tööd,” arvas ta.

Niisugune ühe-projekti-ettevõtmine on tema hinnangul päris huvitav. “Juba üksnes austusest koorijuhtide vastu tasub selles kaasa lüüa.”

Koorijuhtideks on Ants Üleoja ja Hirvo Surva. Nemad valisid ka repertuaari: Miina Härma “Nooruse unenägu”, Tiina Kippeli “Virumaa laul” ja René Eespere “Ärkamise aeg”.

Omavalitsusliidu tegevdirektori Urve Eriksoni sõnul laulab kooris kolmekümne omavalitsustegelase ringis: vallavanemad ja linnapead, volikogude esimehed ja liikmed, linna- ja vallavalitsuste ametnikud. Naisi ja mehi on lauljate seas enam-vähem võrdselt.

Et esimeses proovis olid kõik vastsed lauljad hästi arglikud, soovitas Ants Üleoja neil kõvemat häält teha. Lauljad võtsid soovitust kuulda ning järgmises proovis tõdes Üleoja, et entusiasm ületab kohati viisipidamatust. Abi olevat sellest, kui kõrvad peast eemale lükata – siis on kuulda, mida teised ümberringi teevad.

KÜLLI KRIIS
Teisipäev, 13.3.2007