Otsi koos Solarega

Tänavuse kuuma suve lõpetuseks esineb kammerkoor Solare kontsertidega „Otsimas iseend“, kus esitatakse muusikat „omadelt ja laiast ilmast“. Kontserdid toimuvad 28. augustil kell 18 Käsmu kirikus ja kell 20 Vainupea kirikus.

Peadirigendi Elo Üleoja kõrval astub Solare dirigendi rollis esmakordselt üles Keio Soomelt, kes oli koorirahva rõõmuks nõus asuma suurenenud töökoormuse tõttu lahkunud dirigendi Marge Matsoni asemele.

Olulisel kohal on tänavuste juubliaride Veljo Tormise ja Arvo Pärdi looming. Neist mahukaim on Tormise 9-osaline tsükkel „Ingerimaa õhtud“, millest kammerkoor esitab kuus osa. Lisaks võib kuulda Ludovico da Viadana, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Carole King’i, Mart Saare, Cyrillus Kreegi, Rein Rannapi ning Solare endi lauljate Kristo Matsoni ja Jaanus Nurmoja loodud laule.

Kava nimetusel on eeskujuks Matsoni laulu „Otsida iseend“ pealkiri. See väljendab eelkõige kõigi kontserdil osalejate võimalust süüvida ühiselt enesesse – kes muusikat kuulates, kes seda esitades.

Ühtaegu tähistab “Otsimas iseend” koori enda uusi loomingulisi eneseotsinguid, mida võib aimata kasvõi kava þanrilisest mitmekesisusest.

Solare osaleb ka koos teiste Rakvere kooridega 20. augusti „Ühtelaulmisel“. Koori peadirigent Elo Üleoja on aga üks üldjuhtidest – tema juhatab regilaulu „Ühtelaulmine“ telepildi vahendusel „digilaulupeo“ keskusest Põltsamaalt.

Lisainfo:
info@solare.ee