Päike tõuseb Ida-Virumaalt

MILLIST tulemust loodate Ida-Virumaa turismikonverentsilt?
ArvamusTäna algab kahepäevane Ida-Virumaa turismisündmus 2006 Päike tõuseb Ida-Virumaalt.

Ida-Viru maavanem AGO SILDE:

Peamine eesmärk on ikkagi see, et Ida-Virumaad hakkaks külastama üha rohkem turiste. Nende arv kasvab viimastel aastatel pidevalt ja mitte ühe-kahe, vaid ikka kümnete protsentide võrra. Kuid kasvuruumi on veel ohtralt ja seepärast peamegi oma võimalusi aktiivselt tutvustama. Kui need plaanid, mis praegu õhus on – ma mõtlen eelkõige uute hotellide ja puhkekeskuste rajamist –, teostuvad, siis võib peagi tekkida vajadus hakata laiendama meie vaatamisväärsuste parklaid, sest turistide bussid ei mahu sinna enam ära. Siin Soome lahe idapoolses kolmnurgas elab üle kümne miljoni inimese ning kui sellest pool protsentigi turistidena Ida-Virumaale tuleb, kasvataks see siinset ettevõtlust märgatavalt.

Huvi meie piirkonna vastu on jätkuvalt kasvav, seda tõestab kas või see, et üritusele on registreerunud üle 170 osaleja, mis on asjatundjate hinnangul turismikonverentside seas Eestis omamoodi tipptulemus. Osalejate seas on üsna palju turismifirmade esindajaid nii Eestist kui naaberriikidest.

Tegemist ei ole ainuüksi konverentsiga, kus istutakse saalis ja kuulatakse ettekandeid. Neljapäeval külastatakse suurt hulka maakonna turismiobjekte ja vaatamisväärsusi. See vahetu kogemus aitab turismifirmadel välja töötada oma turismimarsruute. Oluline ongi sellist üritust korraldada hiljemalt detsembris, sest siis on Ida-Virumaa järgmisest kevadest, mil kõrghooaeg algab, juba nende marsruutides rohkem sees.

Uudne on konverentsi puhul seegi, et seda kantakse otse üle ka Internetis. Märkimisväärselt palju on oodata üritusele ajakirjanikke ning seetõttu leiavad Ida-Virumaa turismivõimalused kajastamist nii üleriigilises kui välismeedias.

Neljapäev, 7.12.2006

Põhjarannik