Palgalepe…

Arstide Liit: palgalepe jätab kiirabitöötajad palgatõusust ilma (5)

08. märts 2007 kl 17:05
Online
Haldi Allas

Toimetaja: Haldi Allas
Foto: Priit Simson

Arstide Liidu teatel esitas riiklik lepitaja Henn Pärn täna palgaleppe projekti, mis jätab palgatõusust ilma kiirabitöötajad ja noored arstid.

Arstide Liit ja Keskastme Tervishoiutöötajate Kutseliit said täna riiklikult lepitajalt uue palgaleppe projekti, mis jätab 2007. aastal kindlast palgatõusust ilma arst-residendid ja kiirabitöötajad, teatasid nad oma pressiteates.

Lepingu projektis sätestatakse, et alates 1. aprillist 2007 kehtestatakse tunnipalga alammääraks arstile 99 krooni ja õele 52 krooni 50 senti. Lepe ei näe palgatõusu ette arst-residendile ja kiirabis töötavatele arstidele ja õdedele.

Lisaks on leppest välja jäetud ka rida teisi keskastme tervishoiutöötajaid.

Arstide Liidu hinnangul oli arst-residentide palgatõus ja tingimuste loomine noorte spetsialistide Eestisse tööle jäämiseks läbirääkimiste üks võtmeküsimusi.

KuvaBanner(‘http://ebnr3.datanet.ee/banners//romaanid435x150.swf?clickTAG=http://banners.epl.ee/adclick.php%3Fbannerid=578%26zoneid=0%26source=%26dest=http%3A%2F%2Fraamat.epl.ee%2F‘, 435, 150, 0);

Jaanuaris ütles sotsiaalminister Jaak Aab lootusrikkalt, et tänu palgatõusule on noorarstidel rohkem motivatsiooni töötada kodumaal. Arstidel tekkis küsimus, kelle huvisid sotsiaalminister palgaläbirääkimistel tegelikult esindas.

Samuti näitas Henn Pärna viimane samm nende hinnangul seda, et lepitamise asemel püüab lepitaja osapooli veel rohkem tülli ajada.