Pannjärvele 2 külalistemaja

Pannjärvel kerkib ühe külalistemaja asemel kaks
MajandusMullu Pannjärve tervisespordikeskuses külalistemaja ehitamisega algust teinud Illuka vallavõim hakatas tänavu selle naabrusse teisegi – et bussitäis rahvast ikka korraga ära mahuks.

Veel jaanuaris rääkis Illuka vallavanem Tarmo Kollo külastuskeskuse ühest majast. Et esimesele korrusele kavandatakse toitlustamist ja teisele majutuskohti ning et aasta lõpuks võiks maja uksed lahti teha.

Nüüd, mil hoonel katus juba peaaegu peal, on selle naabruses paikneva suusamaja teise otsa kerkinud ühtäkki teinegi sarnane hoone, umbes samas ehitusjärgus.

“Esialgset mõtet on arendatud,” kinnitas Kollo. “Kui firma nagunii juba ehitamas oli, pidasime mõttekaks kohe kaks maja korraga valmis teha – puhastusseadmed tuli ju nagunii ehitada. Pealegi pole ühe majaga võimalik bussitäit rahvast ära mahutada.”

Teise maja ülakorrusele ehitatakse samuti välja majutuskohad, alla kavandatakse aga pesemisvõimalusi ja kaminaruumi.

Aastalõpuks maju – või ühtki neist – avada Kollo ei luba. “Üritame karbid kinni ja sooja sisse saada. Isegi kui ehitaja – osaühing Built Ehitus – peaks majad valmis jõudma, võtab nende sisustamine veel aega. Eskiisid oleme koostöös disaineriga juba valmis teinud.”

Seni on Illuka vald külalistemaju oma rahakoti toel ehitanud, tänavu on valla eelarvest eraldatud selleks kaheksa miljonit krooni.

“Sügisel peaksid avanema mõned uued programmid, kust üritame toetust taotleda, projektid on meil juba valmis,” märkis Kollo.

Et külastuskeskusse tulevikus ikka rahvast piisaks, otsitakse ja kavandatakse Illukal ideid ja võimalusi pakkuda külalistele muudki tegevust peale suusatamise ja jalutamise.

“Üht-teist meil ikka mõttes on, aga neid mõtteid on praegu veel vara välja käia,” ütles Kollo.

KÜLLI KRIIS
Reede, 29.6.2007