Parim kaitse on rünnak..

Tormihoiatus

JUHTKIRI

Parim kaitse on rünnak. Just sellise taktika on valinud Keskerakonna juht Edgar Savisaar ja Rahvaliidu esimees Villu Reiljan, kui nad õigustavad, miks nende rahvasaadikud otsustasid riigikogus blokeerida presidendivalimisi.

Vasakliidrite tees on lihtne: kõik nende fraktsioonide saadikud tulid ühel päeval mõttele, et ei kavatse isegi presidendi valimiseks ette nähtud sedeleid välja võtta.

Aga pärast presidendivalimise viimist valijameeste ette, politoloogide ja avaliku arvamuse pahameelt, on Reiljani ja Savisaare rind ikkagi kummis. Nemad on aatemehed. Teised hoopis topeltmoraaliga.

Nende Postimehes avaldatud arvamuslugu oli üleskutse Eestimaa lõhestamisele. Nüüd, mil nähakse absoluutset võimu kinnistumas, anti märku, et nendega ei maksa tülli minna, nad võtavad võimu ja panevad ametisse ka presidendi.

SL Õhtulehte teeb Savisaare-Reiljani liit murelikuks, sest neis keeb sõjakus ja neil pole ideid, kuidas kõik eestlased saaksid Eestit edasi viia. Nende jaoks on kõige püham pääs võimule. Pääs raha ja otsuste juurde. Ühisosa otsitakse vaid sõnades.

Reiljan ja Savisaar on suurepärased demagoogid, kel pole põhimõtteid, on vaid igaks olukorraks osavad vastulaused. Nad on kinnistanud enda ümber sekti, kes pimesi usuvad oma juhte. Aga nad ei eralda juhtide sõnu tegudest.

SL Õhtuleht loodab, et järgmised neli nädalat, mil kulmineerub valimiskampaania, ei ässita Savisaar ja Reiljan eestlasi omavahel tülli.