Peaminister Andrus Ansip ja kaitseväe juhataja Ants Laaneots – mõnusad..

 

Peaminister Ansip ei pääse Afganistanist tulema

Eve Heinla

EI PÄÄSE KOJU: Eelmise nädala lõpul koos kaitseväe juhataja Ants Laaneotsaga Afganistani lennanud peaminister Andrus Ansip ei pääse koju.
Raigo Pajula/Postimees

«Peaminister on hea tervise juures, kuid sõjaväelennukite plaani muutused on tavalised,» kinnitab valitsuse meedianõunik Martin Jaško, miks Andrus Ansip Afganistanist tulema ei pääse. Esialgse plaani kohaselt pidi Ansip naasma juba eile õhtul.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo direktor Inga Jagomäe, kes ka Afganistanis viibib, ei osanud eile Postimees online’ile öelda, miks seekord Briti õhulaeva lennuplaani muudeti. «Kuid veovahend pole tavaline liinilennuk, siis tuleb mõista, et see ei liigu päris täpselt graafiku järgi,» ütles Jagomäe.Viivituse tõttu jääb suure tõenäosusega ära Ansipi kohtumine Eestis viibiva Ukraina presidendi Viktor Juštšenkoga.Eile pärastlõunal oli tumm nii Ansipi kui ka Jagomäe telefon.«Rääkisin lõuna paiku Jagomäega ja ega muud praegu teada pole, et plaan muutus,» ütleb Jaško. «Nad sõitsid ju sinna Briti õhujõudude lennukiga, need ei käi ju graafiku alusel, vastavalt vajadusele täpsustatakse plaani. Tuleb ette. Kõik, kaasa arvatud peaminister, on täie tervise juures, lihtsalt ehk vintsutatud. Kohati on seal side häiritud.»Arvatavasti sõidab Ansip otse Brüsselisse, kus toimub Euroopa Ülemkogu kohtumine.Ansip ja kaitseväe juhtaja kindralmajor Ants Laaneots sõitsid Afganistani möödunud nädala lõpul. Nad kohtusid Lõuna-Afganistanis teenivate Eesti sõduritega ning tänasid neid töö eest missioonil. «Te olete olnud väga vaprad. Teid on siin vähe ning seda suuremat kindlust pakub teile professionaalne ettevalmistus,» ütles peaminister. Ansip kinkis Eesti sõduritele pealambid.

Peaministrit asendab koju naasmiseni keskkonnaminister Rein Randver.

Päev enne pommi käisid Ansip ja Laaneots Helmandis Eesti sõjaväelasi tänamas….

13. detsember 2006
Paber | Trüki
 

Autor: Kaivo Kopli
Foto: Kaivo Kopli

Peaminister Andrus Ansipi lahkumise järel tabas Helmandi pealinna eile suitsiidirünnak. Enesetapjast terrorist püüdis tappa provintsi kuberneri