Peep Pälli Eesti rekord

Peep Päll püstitas Norras Eesti rekordi 

kommenteeri

Üleeile püstitas Jõgevamaalt Saarelt pärit ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi värvides võistlev jõutõstja Peep Päll Norras uue Eesti rekordi, saades kolme tõste kogusummaks 635 kg.

Rekordtulemus sündis Stavangeris toimuvatel 36. maailmameistrivõistlustel jõutõstmises ja see andis Pällile kuni 67,5 kg kaaluvate meeste hulgas kaheksanda koha. Kükkimises sai ta tulemuseks 232,5 kg, lamades surumises 155 kg (see on samuti selle kehakaalu uus Eesti rekord) ja jõutõmbes 247,5 kg.

Ka eelmine selle kaalukategooria jõutõste Eesti rekord — 630 kg — kuulus Peep Pällile ja see oli püstitatud tänavustel Euroopa meistrivõistlustel Tšehhis. Koos üleeilsega on Peep Päll püstitanud 80 Eesti rekordit. Ta on tulnud 18 korral Eesti meistriks, lisaks on ta võitnud pronksmedali tudengi-MMil, viienda koha tänavustel Euroopa meistrivõistlustel (jõutõmbes sai ta nendel võistlustel koguni pronksmedali) ja kümnenda koha möödunudaastastel maailmameistrivõistlustel.

Tänavusel MMil võitis Peep Pälli kehakaalus poolakas Jaroslaw Olech, teiseks tuli Caleb Williams USAst ja kolmandaks Amit Selberg Rootsist. Eestit esindab 6.-10. novembrini toimuval MMil rekordiliselt suur koondis: peale Peep Pälli võistlevad Aivo Nurmine, Arvo Kaljapulk, Margus Silbaum, Kaido Leesmann, Inna Terasmaa ja Lilian Matonina. Naiste ja meeste maailmameistrivõistlused toimuvad üheaegselt esimest korda.

RIINA MÄGI   Vooremaast