Peminister käisVerioral

Peaminister Ansip käis Veriora Noortekeskust avamas

 

 

 

 

Teisipäeval, 29.augustil, avati Verioral (Põlvamaal) SA Veriora Noortekas juhtimisel valminud Avatud Noortekeskus. 
Projektijuhiks oli Veriora endine vallavanem Peeter Sibul, kes kohaliku elu edendamiseks palju ära tegi ja nüüd Meremäe valla rahvale abiks on. Keskuse juhiks on Jaana Aedmäe, kes on võtnud oma südameasjaks muuta Veriora noorte vaba aeg huvitavamaks ja mõtestatumaks. Kulutati 3,6 miljonit krooni. Vastu saadi 240 ruutmeetrit pinda piirkonna ühes kaunimas majas.

Pärast endise klubihoone lammutamist ei olnud kohalikel noortel muud kohta kogu-nemiseks kui laululava. Ka see ehitis on omasuguste seas lähikonnas üks kaunemaid, ehkki valminud paar aasta-kümmet tagasi.

Noortekeskuse ehitusprojekti autoriks on O/Ü Draft ja Ehitas A/S RiS Ehitus. Väidetavalt on tegu esimese spetsiaalselt noortekeskuse tarbeks ehitatud hoonega Eestis.

Avamisele oli tulnud hulga-liselt kohalikku rahvast. Nagu ikka nii tähtsa sünd-muse puhul saabus rõhutatult väärikaid külalisi. Noortekeskuse avasid peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusministreeriumist noorte ja välissuhete asekantsler Madis Lepajõe, Põlvamaa maavanem Urmas Klaas. Kohalike poolt aitasid kaasa projektijuht Peeter Sibul ja keskuse perenaine Jaana Aedmäe.

Õhtul oli kõigile, kes end noorena tundsid, esimene pidu vastvalminud majas.Silver Aavik

01 September 2006
  Kommentaarid