Peter Carter – Briti uus suursaadik Eestis

Suurbritannia uus suursaadik Eestis on Peter Carter

President Toomas Hendrik Ilves (paremal) ja Briti suursaadik Peter Carter.
29.11.2007 14:27

President Toomas Hendrik Ilves võttis neljapäeval Kadriorus vastu Briti suursaadiku Peter Carteri, kes esitas riigipeale oma volikirja.

Ilvese sõnul on Suurbritannia Eestile üks olulisemaid strateegilisi partnereid, kellega meil on lähedased vaated nii välis- kui ka julgeolekupoliitilistes küsimustes, teatas presidendi kantselei.

Eesti riigipea ja Briti suursaadik tõdesid, et Euroopa Liidus on nende riikidel sarnased vaated mitmes valdkonnas, nii Tallinn kui ka London loodavad koostöö jätkumist ühenduse laienemise, naabruspoliitika, energeetika ja innovatsiooni küsimustes.

“Minu jaoks on suur au olla kuues Briti suursaadik alates Eesti iseseisvuse taastamisest,” ütles suursaadik Carter volikirjade esitamisel. “Veel 20 aastat tagasi ei osanud keegi arvata, missuguse enneolematu arengutee Eesti selle lühikese aja jooksul läbib. Mul on hea meel näha, et te olete oma riigi taastanud suure hoole ja põhjalikkusega. Eestlastest on jälle saanud kaasaegse ja kiirelt areneva Euroopa liikmesriigi kodanikud, kus Eesti täidab edukalt endale võetud Euroopa Liidu ja NATO liikmesriigi kohustusi.”

Inga-Gretel Linkgreim