Piirijärjekord_____

 Piirijärjekorras õitseb kohtadega kaubitsemine
VariaNarva lähistel Tallinna maantee pervel vonklevas veokite järjekorras õitseb kohtadega äritsemine. Siiski ootab enamik autojuhte ausalt mitu päeva, mõnikord koguni nädala.

Kilomeetritepikkuses veokite järjekorras Narva lähistel Tallinna maanteel seisavad ka mõned sõiduautod. Mõni hoiab kohta kolleegile või sõbrale, mõni aga müüb seda.

Koht järjekorras maksab keskmiselt 500 krooni ööpäev. See tähendab, et silmaga hinnatakse saba pikkust ja arvestatakse, mitu päeva kulub järjekorda asuval juhil müüdava kohani jõudmiseks. Ja see korrutatakse “tariifiga”. Seda rääkis Põhjarannikule tundmatuks jääda soovinud noormees. Eile seisis ta oma päevinäinud sõiduautoga Narva linna piiri juures, järjekorra lõpuni oli umbes 4-5 päeva ootamist – mitte vähem kui 2000 krooni.

See noormees ei otsi kliente järjekorrast, sest ta teab ette, kellele koha kinni paneb, ja lihtsalt ootab selle auto saabumist. Selliseid tegelasi, kes oma sõiduautoga võimalikku ostjat oodates sabas seisavad, järjekorras ei armastata ja neid peaaegu polegi. Räägitakse, et nendega