Presidendi nõunik Jaanus Rohumaa

(Foto: Rauno Volmar)

President Ilvese kultuurinõunikuks sai Jaanus Rohumaa

11. detsember 2006 kl 16:45
 
 

Toimetaja: Kadri Masing

Täna alustas president Toomas Hendrik Ilvese koosseisuvälise kultuurinõunikuna tööd Jaanus Rohumaa, kes on ametis poole kohaga.

Kultuurinõuniku ülesanneteks on muuhulgas nõustada presidenti kultuuriga seonduvates küsimustes, teha ettepanekuid presidendi poolt patroneeritavate projektide, sündmuste ja muude ürituste kohta ning jälgida patroneeritavate projektide tegevust, koostada presidendi ülesandel enda valdkonna temaatikat puudutavate erinevate tekstide projektid ning vaadata sisuliselt üle toimetatud tekstid ning valmistada ette presidendi ajakavaga tema vastutusele määratud kohtumised.

Jaanus Rohumaa on lõpetanud Eesti muusikaakadeemia lavakunsti erialal ja hetkel õpib Tallinna ülikooli doktorantuuris kultuuriteooriat. Rohumaa jätkab ka tööd Tallinna linnateatris, kus ta töötab lavastajana.

Samuti on ta andnud tunde Tallinna ülikoolis, Kõrgemas lavakunstikoolis ja Viljandi kultuurikolledžis.

2004. aastal tunnustas Vabariigi president Jaanus Rohumaad Valgetähe V klassi ordeniga ja 2005. aastal sai ta Vabariigi presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia.

Jaanus Rohumaa on ka saanud Kultuurkapitali stipendiumi ”Ela ja sära” (2001), Kultuuripreemia “Suur Vanker” (1997), Vabariikliku teatrifestivali “Draama ’96” parima lavastaja preemia ning mitmeid teisi preemiaid.

function loenda(lahter, limit, teade) {
if (document.getElementById(lahter).value.length > limit && document.getElementById(lahter).value.length > document.getElementById(‘counter’).value)
alert(teade);
document.getElementById(‘counter’).value = document.getElementById(lahter).value.length
}