President Lohusuu Põhikoolis lendorava pesapakku kinni naelutamas..

 Väike Lohusuu kool tegi end ise suureks

Põhjarannik

Haridus“Nautige luksust õppida väikeses koolis, kus õpetajatel on igaühe jaoks rohkem aega ja tähelepanu – tänu sellele saate palju parema hariduse,” väärtustas president Toomas Hendrik Ilves eile Lohusuu põhikooli kaunima kooli tiitliga pärjates väikeste maakoolide rolli.

Kaunimaks tunnistatud kooli juurde istutab president traditsiooniliselt puu. Lohusuus lisandus serbia kuuse istutamisele lendorava pesapaku lõplik kinninaelutamine, millega Toomas Hendrik Ilves tõestas, et lisaks labidale seisab tal ka haamer kindlalt käes.

Ühtepidi on 48 õpilasega Lohusuu põhikool tõepoolest pisike. Teisalt mahub Lohusuus ühe katuse alla kaks kooli – vene ja eesti osakond – ning kahekümne lapsega lasteaed. “Järelkasv missugune!” on kooli direktor Heili Eiche tuleviku-usku.

Needsamad poolsada last pluss õpetajad pluss lastevanemad võtsid eelmisel kevadel kätte ning hakkasid kooliõue ja lähiümbrust ümber kujundama. Ikka selle järgi, mida lapsed seal näha tahtsid ja õigeks pidasid.

Tiigi ümbert võeti talgute korras võsa maha ja tiik puhastati; hämarasse nurka, kus miski ei kasvanud, kujundati killustikust alpinaarium ja sinna sisse purskkaev. Rajati rosaarium ja ürdiaed, tehti algust õueklassidega (muusikahiis, Tarzani rada, matemaatikatuba), lisaks istutati mitmeid uusi puid.

Kooli traditsioonidki on seotud loodusega: lisaks tavapärasele koolilõpetajate istutatud puule istutavad oma puu ka esimese klassi lapsed, et seda siis kogu kooliaja hooldada ja sellega koos kasvada. Juba mitu aastat valmistatakse lendoravatele pesapakke, et need siis 23. veebruaril metsa viia ja üles panna.