Rakvere Gümnaasium

Rakvere gümnaasium ootab ehituse lõppu (2)
04.10.2007 00:01

Kommenteeri
| Loe kommentaare

Rakvere gümnaasiumis alustati õppetööd gümnaasiumitaseme hariduse andmisel juba 1. septembril 1912. Oleme vanim järjepidevalt gümnaasiumiharidust andev õppeasutus kogu Virumaal.

Kuu aega hiljem, 1. oktoobril 1912, kool ka pidulikult õnnistati, millest kujunes tolleaegses kreisilinnas suursündmus.

Sellest on välja kujunenud tava, et iga viie aasta järel tähistab Rakvere gümnaasium oma sünnipäeva suurema pidulikkusega just oktoobris, kutsudes sel ajal kokku suurearvulise ja väärika vilistlaskonna, et pidada pidu ja meenutada ühiselt kooliaega.

Praegu tunnevad ilmselt paljud vilistlased huvi, millal siis pidu toimub, sest aastanumber seda eeldab ja oktoober on juba kätte jõudnud, aga infot juubeli kohta veel pole. Seekord on kool plaaninud pidustused tõesti natuke hiljemaks, nimelt novembri algusesse. Põhjus selleks on küllaltki proosaline ja mõistetav: tahame olla kindlad selles, et jaanuaris alanud ja praegu veel kestev suurremont saab lõpuks valmis ja vilistlastel oleks võimalus vaadata ja hinnata tehtut ning tunda rõõmu sellest, et õpilastel on viimaks ometi oluliselt paremad tingimused õppimiseks, kui olid nendel omal ajal.

Juubeliürituste nädalaks on kavandatud 5.-10. november, kusjuures kontsert, aktus ja vilistlaste piduõhtu on plaanitud 10. novembriks. Juubelinädala raames toimub veel teisigi üritusi, mis on suunatud eelkõige õpilastele, kooli endistele ja praegustele töötajatele ning linnarahvale.

Koostöös linnavalitsusega tahame tähistada ka remondi lõppemist ja uute õpperuumide kasutusele võtmist. Kõigi nende ettevõtmiste täpsem aeg antakse teada hiljemalt oktoobri keskpaiku nii ajakirjanduses kui ka kooli kodulehel.

Ilusat sügist teile, head vilistlased, ja rõõmsa taaskohtumiseni 10. novembril oma koolis, Rakvere gümnaasiumis!

Aivar Part, Rakvere gümnaasiumi direktor