Rakvere linnapea peab Brüsselis kõnet

14.05.2008 00:01

Kommenteeri
| Loe kommentaare

UUS: Brüsselis toimub täna kohalikele ja regionaalsetele omavalitsustele mõeldud CSR-Vaderegio (Corporate Social Responsibility) võrgustiku seminar vastutustundliku ettevõtluse/ettevõtte ühiskondliku vastutuse edendamise teemal. Ainsana Eesti ja Ida-Euroopa esindajatest esineb paneeldiskussioonis ettekandega Rakvere linnapea Andres Jaadla.

Rakvere sai kutse Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumist, kes peab Rakvere linna kõige uuenduslikumaks ja innovaatilisemaks Eestis.
Üritusel tutvustatakse muuhulgas Euroopa omavalitsuste huvitavaid näiteid vastutustundliku ettevõtluse edendamisest ning kohalikele omavalitsustele mõeldud veebipõhist juhendmaterjali vastutustundlikust ettevõtlusest.

Rakvere linnapea ettekande teemaks on vastutustundliku ettevõtluse edendamine kohaliku omavalitsuse tasandil, sellega seotud võimalused ja väljakutsed, samuti ülevaade sellest, kuidas ollakse linnas säästva arengu ning vastutundliku ettevõtluse teemaga tegelenud.
Ettekanne käsitleb seda, kuidas on õnnestunud ettevõtjaid Rakvere linna arendamisse kaasata ja panna neid mõtlema veidi pikemaajalisemalt kui paari aasta majanduskasu perspektiivis, ajama äri eetiliselt ja korruptsioonivabalt, panustama sellesse, et nende äri areneks harmoonias ümbritseva ühiskonna ja looduskeskkonnaga ning sellisest suhtumisest ka ise võidaks. Andres Jaadla ettekanne annab pildi sellest, millisena näeb linn vastutustundliku ettevõtluse edendamisest kasu piirkonna tulevikule.

Seminaril osaleb mitu Euroopa Parlamendi liiget, Eesti parlamentääridest võtab seminarist osa Siiri Oviir.
CSR Vaderegio on võrgustik, mis tunnustab kohalike omavalitsuste ja maavalitsuste võtmerolli ühiskondliku vastutuse edendamises, tõstab esile olemasolevaid kogemusi, levitab häid näiteid, millest eeskuju võtta ning võimaldab heade praktikate tunnustamist.

Euroopa Komisjoni määratluse järgi tähendab ettevõtete ühiskondlik vastutus ettevõtluse panust jätkusuutlikku arengusse – seda, et ettevõtted integreerivad sotsiaalsed ja keskkonnaalased aspektid  vabatahtlikult oma äritegevusse ning suhetesse sidusgruppidega. (VT)