Rakvere Raipe tõene majanduskommentaar

 
Rakvere Raipe fotogaafil Õnne Licul õnnestus pildile saada majanduse pehme maandumine.

Rakvere Raibe: Rakvere Raipe tõene majanduskommentaar
17.05.2008 00:01

Kommenteeri
| Loe kommentaare

Viimasel ajal on väga palju räägitud majanduslangusest. Paraku on kippunud sõna võtma ebakompetentsed inimesed, kelle väärad arusaamad massidesse lähevad.

Rakvere Raibe püüab rongi rööbastele juhtida ja vahendab vastukaaluks tõeliste spetsialistide kommentaarid hetkeolukorra kohta.

Pankur Sten Suislep, kuidas teie kommenteerite meie majanduse trende?

Väga hea küsimus! Praegusel hetkel on küll väike langus, kuid laiemalt vaadates käitub majandus loogiliselt. Selle märgiks, et kõik on kontrolli all, korraldame suvel Rockveres ka pankurite laulupeo, kus soolo esitab raha hääl. Juhul kui hääl kipub hädiseks jääma, kasutame võimsaid Rootsist laenatud ruuporeid.

Aednik Milvi Kuusekänd, kuidas teie hindate majanduskasvu?

Pean kahjuks tõdema, et kasv on vähene. Ei teagi, milles küsimus on, olen hooldanud majandust nii nagu tavaliselt, ent midagi on mäda. Võib-olla sai ostetud vale partii väetist. Ka kliimatingimused on heaks kasvuks kehvad. Vihma oleks vaja.

Buratino, mis teie arvate odavast dollarist?

Jippijee! See on praegu vesi minu veskile, panin ju dollaripuu kasvama, ning kuni viljad pole võrsunud, ongi hea, kui dollar püsib odav. Sügiseks, kui saagi võtan, loodan, et olukord muutub totaalselt. Praegu pean valvet, et kass ja rebane seal liiga palju ei näpiks.

Pagar Asta Vaht, kuidas teil majandus kerkib?

Ei kerki ta midagi, pärm oli vana. Pealegi unustasin majanduse jahtuma ja nüüd jahtus nii ära, et peab jälle tule pliidi alla tegema ning üles soojendama. Siin kuluks süüteks törts Vene naftat, aga nõukogudeaegse odava hinnaga, mil liiter maksis seitse ja pool kopikat.

Aga millised seisukohad on teil, sünoptik Willem Radala?

See võib kõrvalseisjale kummaline tunduda, et kliimasoojenemisega majandus jahtub, kuid iga haritud inimene teab, et kõik on tingitud Golfi hoovuse peatumisest. Praegu juba külmutatakse riigiametnike palkasid, varsti läheb kõik jäässe. Midagi pole parata. Kõik jahtub nii suures ulatuses, et peatselt tuleb jääaeg.

See kõik toob kaasa ju pankrottide laine.

Janec Susi noorte kommertskojast, teie korraldate siin seoses sellega huvitava ürituse.

Tõsi ta on. Linnapäevade raames korraldame pankrottide jooksu. Kõik Rockvere ettevõtted on teretulnud!

Start on keskväljakul ja võidab see, kes kõige kauem vastu peab. Praeguseks on juba registreerunud rekordarv osavõtjaid ning huvilisi tuleb aina juurde. Paraku on ka see tõsiasi, et mõni ettevõte pankrotistus juba enne jooksu algust.

Mõne suurema pankrotti läinud ettevõtte juht jookseb praegu kontorirottide maratonil Bostonis ja Londonis, Interpoli agendid kuklasse hingamas. Mõned aga jooksevad siit nagu rotid uppuvalt laevalt.

Lõpetuseks. Mida arvate aga teie majanduse kukkumisest, Ivo Linna?

Vahepeal ma komistan ja vahepeal ma kukun …

Ain Veeäär