Reporter.ee: Saaremaa süvasadam vajab külastatavuse kasvu

 

(18)
12.04.2008 21:00

Kommenteeri
| Loe kommentaare | Prindi 

Kui Saaremaa süvasadam 2006. aasta kevadel avati, prognoositi aastaseks külastatavuseks 30-40 kruiisilaeva, esimesel kahel hooajal on külastavus aga kordi väiksem olnud.

 
Saaremaa süvasadam
Foto: Rauno Lahi
  Saaremaa süvasadam vajab külastatavuse kasvu
 Esimene hooaeg tõi sadamasse vaid seitse laeva ja ka eelmisel suvel jäi külastatavus samale tasemele, vahendab Reporter.ee.

Saaremaad külastanud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ei näe võimalust, et riik saaks veel midagi sadamale tõuke andmiseks teha, kuna sadam on juba välja arendatud.

 VIIMASED KOMMENTAARID
morjak
Aga küll oli pressing,  et see ikka ära teha!  Mida kõike selle nimel  mängu ei pandud…

saarlane
Liinilaevadele, val  ge inimene sõidab  lennukiga.

Partsi hinnangul on ettevõtjatel aeg end liigutada. Tema sõnul peaksid nii saare ettevõtted kui ka Tallinna sadam mõtlema, kuidas sadama külastajate arvu suurendada.

Ta mainis turismiettevõtete olulisust ja ka saarlaste enda välja käidud mõtet, et Riia-Stockholm liini laev võiks Saaremaa süvasadamast läbi sõita. «Aga selleks on vaja huvilisi,» lisas Parts.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juht Mika Männik peab sadama väikest kasutatavust turismiettevõtete puuduliku lobitöö tulemuseks. Ta paneb lootuse peagi asutatavale turismi katusorganisatsioonile.

«See saab olema mittetulundusühingu vormis ja selle asutamise juures on ka Saaremaa Omavalitsuste Liit ja Saare maavalitsus. Katusorganisatsiooni ülesandeks jääks turunduse vahetu läbiviimine ja turismipakettide välja töötamine,» märkis Männik.

Selle läbi peaks tema sõnul suurenema sadama külastatavus.

Toimetas Merje Pors, Postimees.ee