Riigikogu kantselei müüb kortereid koos üürnikega

Riigikogu kantselei müüb kortereid koos üürnikega

(43)
14.12.2007 16:04Hanneli Rudi, Postimees.ee

Kommenteeri
| Loe kommentaare | Prindi

Riigikogu kantselei pani müüki kaks korterit Tallinnas koos üürnikega, kelle tähtajatute üürilepingute lõpetamine jääb vajadusel uue omaniku hooleks.

 
Vindi tänaval asuv maja, kus asub üks müügil olevatest korteritest.
Foto: http://www.kinnisvaraekspert.ee/
Endla ja Vindi tänaval asuvate korterite elanikel on tähtajatu üürileping ning nad ei ole riigikogu kantselei endised ega praegused töötajad, vaid endised Toom-Kooli 3/5 elanikud, kellele kantselei pidi omal ajal uued elamispinnad muretsema.

 VIIMASED KOMMENTAARID
s
aga kui ostetakse  vaheltkasu saamise  eesmärgil, et odavalt  osta ja mõne aasta  pärast kallimalt  maha…

to s
Ostja seisukohalt  oleks puhtakslöömine  igal juhul ausam ja  õiglasem. Ju ta soovi  korral oskab endale…

«Kuna Toom-Kooli hoone võeti kasutusele büroohoonena, muretseti üürnikele kasutamiseks asenduskorterid, mille müügiga hetkel tegeletakse,» selgitas riigikogu pressitalitus.

Avaliku enampakkumise korraldamist põhjendab riigikogu kantselei asjaoluga, et nemad kortereid enam ei vaja.

Uusomanik lõpetagu üürilepingud

Kortereid müüva Kinnisvaraeksperdi maakleri Iris Olle sõnul tuleb uuel omanikul endal tegelda üürilepingute lõpetamisega. Maakleri hinnangul on lepingu lõpetamine täiesti teostatav, selleks on vaja kolm kuud kirjalikult ette teatada.

Kui inimesed ei soovi sellest hoolimata lahkuda, tuleb omanikul maakleri sõnul pöörduda kas üürikomisjoni või kohtu poole.

Riigikogu kantselei teatel ei ole õigusaktidest tulenevalt üürnikel võimalik neid korterid eelisjärjekorras osta, aga müümiseks valiti avalik kirjalik enampakkumine, kus üürnikud saavad teha oma pakkumise.

Enne korterite müüki puudus kantselei teatel vajadus üürilepinguid lõpetada, sest üürnike kaitse eesmärgil lähevad üürileandja õigused ja kohustused korterite uutele omanikele kaasa.

«Inimesed on helistanud ja kuna ma olen need tagamaad lahti rääkinud, et ostjatele ei tuleks see ebameeldiva üllatusena, siis jah, tänaseks päevaks ei ole keegi ostusoovi avaldanud,» ütles maakler eile.

Endla tänaval asuva 29 ruutmeetri suuruse korteri alghind on 850 000 krooni ja Vindi tänaval asuva 43-ruutmeetrise korteri alghind on 670 000 krooni. Lõplikud hinnad selguvad pakkumiste avamisel järgmise nädala esmaspäeval. Kui enampakkumisele ei laeku ühtegi pakkumist, korraldatakse uus enampakkumise voor langetatud alghindadega.