Rocca al Mare kooli õpilane võitis noorte rõivadisainerite võistluse

 
15.04.2007 18:15
Täiendatud kell 23 — lisatud fotod kollektsioonist!
Quelle noorte rõivadisainerite võistluse võitis Tallinna Rocca al Mare kooli 15-aastane õpilane Roberta Einer oma rahvuslike motiividega kollektsiooniga.

Žürii esimees Aarne Niit tõstis esile nii noore disaineri haruldast oskust sobitada rahvuslikke motiive harmooniliselt tänapäeva moodi, teatab Quelle.

«See tulemus, mille noor disainer on saavutanud, ei ole sageli jõukohane ka õppinud moekunstnikule. Täpselt valitud detailid ja väljapeetud üldmulje,» rääkis Niit.

«Kollektsiooni läbivaks teemaks on eesti rahva eripära ja eesti rahvariiete ilu,» tutvustas noor disainer ise oma võidutööd. «Rahvariided on ammu noorte silmis surnud, kuid miks mitte neid ellu äratada.»

Einer on tegelenud moega juba väikesest peale ning viimastel aastatel on ta selles juba palju saavutanud. Ta on võitnud Neo:ni eripreemia, Roosade Kääride 2005. aasta kolmanda koha ning võtnud Roosade Kääride 2006. aasta võistluse.

Quelle turundusjuht Merike Udrik pidas võidutöö juures tähtsaimaks noore moelooja julgust ühendada noortemoodi ja rahvuslikku elementi.

Aasta parima noore disaineri loodud komplekt võetakse tootmisse ning tuleb müügile Quelle kataloogis ja uues internetikaubamajas.

Pool aastat kestnud võistlusel osales sadu koolinoori üle Eesti. Regionaalsete vahevoorude kaudu jõudis Tallinna lõppvõistlusele seitse eriilmelist kollektsiooni.

Toimetas Kristiina Mõttus, PM online